PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Nietypowa kradzież. Bo jak można ukraść... wierzbę z korzeniami?

Nietypowa kradzież. Bo jak można ukraść... wierzbę z korzeniami?

Autor: Świat Rolnika 2022-04-27 12:13:00
kradzież

W Bawarii zdarzyła się nietypowa kradzież. Według przerażonego rolnika sprawcy musieli się do niej bardzo dobrze przygotować. 

Sprawcy ukradli 15-metrową wierzbę i jej korzenie. Poszkodowany rolnik był oszołomiony utratą drzewa i relacjonował, że cała akcja musiała być bardzo dobrze przygotowana. Poszkodowany rolnik podejrzewa, że ​złodziele musieli użyć do kradzieży ciężarówki lub ciągnika z dźwigiem.

Kradzież wierzby w Bawarii

Nietypowa kradzież miała miejsce kilka dni temu w Hohenfurch w powiecie Weilheim-Schongau w Bawarii. Jak relacjonowała gazet amerkur.de, nieznani wcześniej sprawcy ukradli tam 15-metrowe drzewo, w tym system korzeniowy.

Rolnik jest wstrząśnięty kradzieżą, ponieważ wierzba przez dziesięciolecia wyrosła na dumne drzewo na jego leśnej posesji w pobliżu Issing w powiecie Landsberg am Lech. Była to idealna jak z obrazka wierzba o mocnym pniu i szerokiej koronie.

Kradzież zauważył sam poszkodowany. Jak mówił, w Wielki Czwartek zobaczył, że ściółka leśna została całkowicie wyrwana. Najpierw pomyślał o dziku, dopóki nie zauważył, że nie ma drzewa. Według poszkodowanego złodzieje musieli dobrze przygotować akcję, ponieważ nie jest łatwo ukraść 15-metrowe drzewa. Wymaga to ciężkiego sprzętu i doświadczenia. Rolnik podejrzewa, że ​​złodzieje musieli użyć ciężarówki lub ciągnika z dźwigiem. Jak donosi gazeta, ślady ciężkiego sprzętu widać też na gałęziach i korze rosnącego obok świerka.

kradzież wierzba

Celem bazie wierzby 

Jak się okazuje kradzież nie miała na celu pozyskania drewna opałowego tak, jak było to chociażby w przypadku mężczyzny, któr ypostanowił nielegalnie pozyskać drewno w leśnictwie Sokołówek. Całe zaście nagrała kamera, zainstalowana przez Straż Leśną z Nadleśnictwa Drewnica (RDLP w Warszawie). 

Niemiecki rolnik wskazał, że w lesie są tez buki, klony i jesiony. Według niego celem sprawców były bazie drzewa, które przed Wielkanocą zaczęły kwitnąć na pastwisku. A te są zawsze niezwykle popularne w przypadku dekoracji wielkanocnych. Według Merkura czas zbrodni potwierdzałby tę tezę. W końcu kradzież miała miejsce 3-4 tygodnie temu w okresie Wielkanocy.

Czytaj też: Sprawca kradzieży drewna złapany na gorącym uczynku

agrarheute.com/fot.pixabay.com


Autor: Tomasz Racki

Burze z gradem w południowo-zachodniej Polsce. Rolnicy, uważajcie!


Autor: Sebastian Wroniewski

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie w ten weekend


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik miał być jak nowy, a okazał się szrotem


BULT SMOGOWICZE