PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Nieszczęśliwy wypadek. Rolnik stracił rękę podczas prac polowych

Nieszczęśliwy wypadek. Rolnik stracił rękę podczas prac polowych

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-23 09:45:00
rolnik

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w poniedziałek w miejscowości Zielonka. 60-letni rolnik uległ poważnym obrażeniom w trakcie wykonywania prac polowych.

Mężczyzna podczas prac w polu z użyciem belownicy do siana chciał usunąć z niej usterkę. W tym czasie pośliznął się i włożył prawą rękę do maszyny, co spowodowało jej urwanie. Został on przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują przede wszystkim o rozsądek przy pracach polowych szczególnie podczas korzystania z maszyn rolniczych.

Rolnik stracił rękę przy próbie naprawy belownicy do siana

W poniedziałek po południu dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony o wypadku przy pracach polowych w miejscowości Zielonka, któremu uległ  60-letni mieszkaniec gminy Stężyca. Podczas  wykonywanych prac polowych z użyciem belownicy do siana, rolnik chciał usunąć z niej usterkę. W tym czasie pośliznął się i włożył prawą rękę do maszyny, co spowodowało jej urwanie. Po zdarzeniu mężczyzna  poszedł szukać pomocy i po przejściu około jednego kilometra dotarł do najbliższych zabudowań.  Mieszkańcy powiadomili służby ratunkowe.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło do tragicznego zdarzenia na Lubelszczyźnie, gdzie oderwany element ciągnika zabił kobietę.

Rolnik

60-letni rolnik został przetransportowany z obrażeniami do szpitala.  Natomiast obecni na miejscu zdarzenia strażacy z PSP w Rykach zabezpieczyli urwaną kończynę i przekazali ją drugiej załodze karetki pogotowia. W szpitalu pobrano od mężczyzny krew do badań  w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują przede wszystkim o rozsądek przy pracach polowych szczególnie podczas korzystania z maszyn rolniczych.

Czytaj też: Ciągnik rolniczy przygniótł traktorzystę; śmigłowiec LPR w akcji

ryki.policja.gov.pl/fot.Pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia


Autor: Emilia Gromczak

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu


Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne


BULT SMOGOWICZE