PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00
Nieletni kierowca ciągnika

W województwie łódzkim nieletni kierowca ciągnika został sprawcą kolizji, wymuszając pierwszeństwo. W stłuczce wziął udział bus.

16– latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą ciągnika. W Lasocinie natomiast nie tylko się znalazł, ale również wyjechał pojazdem na drogę publiczną, doprowadzając do stłuczki z busem jadącym z pierwszeństwem. Ojciec chłopaka został ukarany mandatem. Dla młodego kierowcy sprawa zakończy się w sądzie.

Ojciec ukarany, syn stanie przed sądem

Do zdarzenia doszło w piątek 24 czerwca. Jak ustaliła policja, nieletni kierowca ciągnika prowadząc pojazd na drodze wojewódzkiej w Lasocinie (powiat łowicki), chciał wykonać manewr skrętu w lewo. Wymusił przy tym pierwszeństwo na jadącym z przeciwka samochodzie dostawczym. Kierowca tego drugiego nie zdążył zahamować, w związku z czym doszło do kolizji. Wystające widły ciągnika przebiły kabinę busa.  W wyniku zdarzenia 62– letni kierowca został lekko ranny. Nie wymagał on jednak przyjęcia do szpitala.

Nastolatek dostał pozwolenie na jazdę ciągnikiem rolniczym New Holland od swojego 56– letniego ojca. Za udostępnienie maszyny nieletniemu, który nie posiadał uprawnień do kierowania i spowodował wypadek, został on ukarany przez policję. Sprawa 16– latka została również zgłoszona do sądu rodzinnego i nieletnich.

Nieletni kierowca ciągnika to częsty widok w Polsce

Przypominamy, że w gminie Sławno 28 maja 2022 roku, około godziny 16:45 policja zatrzymała do rutynowej kontroli ciągnik rolniczy. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi dziecko. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, którym okazał się 14-latek. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Chłopiec oczywiście z racji wieku nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak ustaliła policja, nastolatek pomagał rodzicom w pracach polowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciel ciągnika rolniczego za dopuszczenie do kierowania pojazdem osoby, która nie ma do tego uprawnień, został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Natomiast nieletni kierowca ciągnika stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Opocznie.

Czytaj również:Dziecko kierujące ciągnikiem rolniczym zatrzymane. Powiadomiono sąd rodzinny

Tygodnik–rolniczy/fot.pixabay