PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niebezpieczny wypadek w Studzieńcu. Ciągnik z cysterną zderzył się z osobówką

Niebezpieczny wypadek w Studzieńcu. Ciągnik z cysterną zderzył się z osobówką

Autor: Michał Rybka 2021-12-30 08:33:10
ciągnik

29 grudnia 2021 r. o godzinie 5:21 na drodze powiatowej nr 2029P ciągnik marki Deutz Fahr zderzył się z samochodem osobowym marki Chevrolet Cruze.

Wypadek miał miejsce w woj. wielkopolskim na wysokości miejscowości Studzieniec. Zgłoszenie o zderzeniu wpłynęło do SKKP PSP w Obornikach. Kierujący Działaniem Ratowniczym po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalił, że na prostym odcinku drogi powiatowej nr 2029P samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym, który przewoził w cysternie odpady kukurydziane, związane z produkcją alkoholi. KDR informuje, że obaj kierowcy opuścili swoje pojazdy jeszcze przed przybyciem JOP.

W wyniku zderzenia ciągnik stanął w poprzek drogi

Z dalszej relacji KDR wynika, że kierowca auta osobowego musiał mieć udzieloną pomoc medyczną. Poszkodowany został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego, po czym pozostał na miejscu wypadku. Na miejscu znajdowali się ZRM oraz Policja. Droga powiatowa, na czas prowadzonych działań, pozostała zablokowana w obu kierunkach.ciagnik2 30.12

Czynności służb ratowniczych polegały kolejno na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe. Ciągnik także wymagał unieruchomienia.

Po pewnym czasie na miejsce wypadku przyjechał samochód zastępczy z drugą cysterną. Pracownicy zakładu produkującego alkohol przepompowali odpady do drugiej cysterny. Z kolei działania JOP polegały na tym, żeby ciągnik rolniczy wraz z cysterną przemieścić na jezdnię drogi.

W działaniach gaśniczo-ratowniczych wzięło udział 9 zastępów w licznie 38 strażaków Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Również w woj. wielkopolskim w wyniku poślizgu, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem.

Czytaj także: Wołów – strażacy pomogli rolnikowi pchać zepsuty ciągnik

źródła:strazacki.pl/fot.gov.pl