PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niebezpieczny wypadek; mężczyzna spadł pod koła ciągnika

Niebezpieczny wypadek; mężczyzna spadł pod koła ciągnika

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-16 10:30:00
wypadek

Niebezpieczny wypadek miał miejsce na osiedlu domków jednorodzinnych w Gardnie Małej w gminie Smołdzino. Mężczyzna spadł pod jadący ciągnik rolniczy. 

Dodatkowo ciągnik był kierowany przez osobę z zakazem prowadzenia pojazdów. Ciężko ranny mężczyzna, który wpadł pod ciągnik rolniczy, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji będą ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Niebezpieczny wypadek w gminie Smołdzino

W sobotę około godziny 16.30 słupska policja otrzymała informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gardna Mała w gminie Smołdzino. Ciężko ranny mężczyzna, który wpadł pod ciągnik rolniczy, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

“Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że 64-letni kierujący ciągnikiem rolniczym w nieprawidłowy sposób przewoził pasażera, który spadł z ciągnika wprost pod pojazd” – poinformował st. sierż. Amadeusz Galus z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pod Krakowem miał miejsce inny tragiczny wypadek. Rolnik został przygnieciony kombajnem.

Wypadek

51-letni pasażer śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ślady, gdzie miejsce miał wypadek. Ustalili, że kierujący ciągnikiem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji będą ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Na miejscu pracowali także strażacy z OSP Gardna Wielka, którzy przybyli jako pierwsi do wypadku.

Czytaj też: Tragedia w Klocówce. 48-latek przejechany przez kombajn

radiogdansk.pl/fot.Facebook