PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niczego nieświadomy kierowca i ciągnik z płonącą przyczepą 

Niczego nieświadomy kierowca i ciągnik z płonącą przyczepą 

Autor: Michał Rybka 2022-05-26 10:45:00
ciągnik z płonącą przyczepą 

Na jednej z dróg publicznych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jechał ciągnik z płonącą przyczepą. Rolnik nie był świadomy zagrożenia będącego tuż za nim.

Jak donosi Inspektorat Policji w Ludwigslust, w poniedziałek wieczorem w zestawie ciągnika z przyczepą na drodze B 104 niedaleko niemieckiego miasta Thurow w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wybuchł poważny pożar. Kierowcy używali sygnałów świetlnych, aby ostrzec rolnika o pożarze.

Młody kierowca w porę zauważył pożar

Zestaw ciągnik-przyczepa załadowany 24 belami słomy jechał z Langen Brütz do Brüel, gdy nadjeżdżający kierowcy zauważyli płonącą przyczepę, dawali kierowcy ciągnika sygnały świetlne. Według raportu policji rolnik początkowo myślał, że kierowcy jako znajomi witają go miganiem reflektorów.

Jednakże po chwili patrząc w lusterko wsteczne, 18-letni kierowca ciągnika w porę zauważył pożar i zatrzymał ciągnik z płonącą przyczepą na pobliskim polu. Dzięki sprytowi i zachowanej czujności był w stanie zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na jego traktor. W innym miejscu w Niemczech ogromny pożar pochłonął ponad 100 bel słomy.

Na miejscu natychmiast pojawiła się również straż pożarna z miasta Brüel. 

ciągnik z płonącą przyczepą

Ciągnik z płonącą przyczepą spowodował utrudnienia w ruchu

Podczas incydentu nikt nie został ranny, jednak nie udało się uratować ładunku 24 dużych bel słomy. Pojazd holujący nie został uszkodzony, natomiast przyczepa, na której przewożono ładunek, została poważnie uszkodzona.

Pożar spowodował powstanie dużej ilości dymu, w wyniku czego odcinek trasy szybkiego ruchu musiał być całkowicie zamknięty na około 90 minut. Przyczyna pożaru jest nadal niejasna. Wstępne szacowanie szkód majątkowych wykazało stratę na ponad 30 tys. euro.

Czytaj też: Wandale podpalili ciągnik. Olej zanieczyścił pobliskie pole

źródła:agrarheute.com/fot.facebook


Dobrostan zwierząt w kampanii Polskiej Izby Mleka

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-30 19:30:00

Pożar hali maszyn i bel siana. Straty sięgają pół miliona euro

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 17:30:00

Imigranci umierają przy zbiorach we Włoszech. „Niewolnictwo i wyzysk”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-30 12:56:00

BULT SMOGOWICZE