PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Myśliwy usłyszał wyrok za postrzelenie kolegi. Myślał, że strzela do dzika

Myśliwy usłyszał wyrok za postrzelenie kolegi. Myślał, że strzela do dzika

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-04 07:32:16
Myśliwy usłyszał wyrok za postrzelenie kolegi. Myślał, że strzela do dzika

Podczas polowania w Przezmarku w 2018 roku myśliwy postrzelił kolegę. W sprawie zapadł wyrok.

Kara więzienia w zawieszeniu oraz zapłata nawiązki w kwocie 150 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego – taki wyrok usłyszał w środę przed Sądem Okręgowym w Elblągu mężczyzna, który postrzelił na polowaniu swego kolegę. Myśliwy myślał, że strzela do dzika.

Wyrok sądu I instancji w zasadzie utrzymany

Jak poinformował w środę rzecznik sądu okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu, rozpatrując apelację od wyroku sądu I instancję, zmienił zaskarżony wyrok tylko w ten sposób, że w miejsce środka kompensacyjnego w postaci zadośćuczynienia orzekł od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w kwocie 150 tys. zł, utrzymując wyrok sądu I instancji w pozostałej części.swiat bez mysliwych 34

Oskarżony Maciej M. został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat; oskarżonego zobowiązano w tym czasie do powstrzymywania się od uczestniczenia w polowaniach.

Myśliwy postrzelił kolegę

W czerwcu 2018 roku, w podelbląskim Przezmarku, dwóch myśliwych zasadziło się na dzika. Polowanie jednak miało dramatyczny finał. Maciej M. zamiast zwierza postrzelił swojego kolegę. Kula przebiła klatkę piersiową mężczyzny, rozrywając płuco i łamiąc żebra. Pokrzywdzony przeżył.

Maciejowi M. zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jego proces ruszył w marcu 2019 roku. Oskarżony, przekonywał, że całe zdarzenie to nieszczęśliwy wypadek. Myślał, że strzela do dzika, a kolega znajduje się w innym miejscu.

Wypadki podczas polowań niestety się zdarzają, choć nie stanowi to normy. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło także w tym tygodniu, kiedy myśliwy postrzelił naganiacza.

Czytaj także: Myśliwy podczas polowania postrzelił 14-latka. Pomylił go z dzikiem