PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Motocykl z tablicą... ciągnika. Niecodzienna interwencja na Podlasiu

Motocykl z tablicą... ciągnika. Niecodzienna interwencja na Podlasiu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-19 15:30:00
Motocykl

W Marianowie (woj. podlaskie) policjanci zatrzymali motocykl, który nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto miał tablicę rejestracyjną od ciągnika rolniczego.

35-letni mieszkaniec Zambrowa jadący suzuki został zatrzymany w Marianowie, po tym jak wyprzedził radiowóz na linii ciągłej. Okazało się też, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów, a jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Mało tego, wyruszając w trasę, motocyklista przyczepił do suzuki tablicę rejestracyjną od ciągnika rolniczego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Motocykl z tablicą od ciągnika 

Policjanci z łomżyńskiej drogówki, pełniąc służbę na drodze krajowej numer 61, zatrzymali do kontroli motocykl. Do kontroli doszło w Marianowie, po tym jak kierujący jednośladem wyprzedził radiowóz na linii ciągłej. Kierującym był 35-letni mieszkaniec Zambrowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się również, że tablica rejestracyjna, która była przyczepiona do motocykla, w rzeczywistości przypisana jest do ciągnika rolniczego. Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Motocykl

Czytaj też: Niebezpieczny wypadek; mężczyzna spadł pod koła ciągnika

PAP/fot. lomza.policja.gov.pl/fot. pixabay