PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Mężczyzna z ostrzem kosy w ręku groził siostrze pozbawieniem życia

Mężczyzna z ostrzem kosy w ręku groził siostrze pozbawieniem życia

Autor: Świat Rolnika 2022-07-19 11:45:00
Mężczyzna

45-letni mieszkaniec Pisza został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna groził siostrze  pozbawieniem życia, trzymając w ręku ostrze kosy.

Ponadto od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, którą wyzywał, wyganiał z domu i popychał. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Został tymczasowo aresztowany. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna od ponad roku znęcał się nad rodziną

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Pisza po tym, jak groził siostrze pozbawieniem życia. Wypowiadając te słowa, trzymał w ręku ostrze kosy ręcznej. Groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, stąd o zdarzeniu powiadomiła policję.

Śledczy zbierając materiał dowodowy w tej sprawie, ustalili też, że zatrzymany mężczyzna od ponad roku znęca się psychicznie i fizycznie nad matką. Nadużywając alkoholu, bez powodu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał matkę, wyganiał ją z domu oraz popychał.

Przypomnijmy, że kilka dni temu policjanci zatrzymali 22-latka, który znęcał się nad kotem.

Mężczyzna

45-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem siostry i zarzut znęcania się nad matką. Decyzją sądu sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Tragiczna śmierć rolnika. Mężczyzna nie miał najmniejszych szans

warminsko-mazurska.policja.gov.pl