PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pożar kurnika. Właściciel hodował w nim 7,5 tys. indyków

Pożar kurnika. Właściciel hodował w nim 7,5 tys. indyków

Autor: Świat Rolnika 2022-07-21 14:30:00
Pożar

19 lipca w niemieckim mieście Marl zapalił się kurnik, w którym było 7,5 tys. indyków. Pożar pochłonął większość zwierząt. 

Zniszczeniu uległy też traktory i bele słomy. W akcji gaszenia pożaru brało udział 200 strażaków. Funkcjonariusze, którzy badają sprawę, wstępnie ustalili, że przyczyną zaprószenia ognia była usterka techniczna wózka do słomy.

Pożar kurnika dla indyków 

Kurnik zapalił się około godziny 14:15. Straż pożarna szybko pojawiła się na miejscu i rozpoczęła gaszenie pożaru, jednak nie była w stanie uratować stodoły. Większość z 7,5 tys. indyków zginęła w pożarze. Uratowane indyki zostały przebadane przez gabinet weterynaryjny, jednak niektóre z ocalałych zwierząt wciąż padają na skutek dużego stresu.

W pożarze zniszczeniu uległy także niektóre bele i traktory. Podejrzewa się, że przyczyną pożaru była usterka techniczna wózka do słomy. Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł podczas prac związanych z wyścielaniem słomą. Policja wszczęła śledztwo, i otoczyła kordonem szeroki teren. Rozmiar zniszczeń i liczba indyków, które zginęły w pożarze, nie zostały jeszcze ustalone. Do akcji zadysponowano około 200 strażaków.

Pożar

Czytaj też: Pożar obory w Kidowie. Z płomieni uratowano 50 sztuk bydła

agrarheute.com/fot. pixabay