PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Lublin: Mężczyźnie korzystającemu z WC spadł na głowę egzotyczny wąż

Lublin: Mężczyźnie korzystającemu z WC spadł na głowę egzotyczny wąż

Autor: Świat Rolnika 2022-07-21 20:00:00
wąż

W Lublinie doszło do niecodziennie sytuacji. Historia brzmi nieprawdopodobnie, ale mężczyźnie korzystającemu z toalety spadł na głowę wąż.

Dziwna scena miała miejsce w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Bursztynowej w Lublinie. Lubelska Fundacja Epicrates poinformowała na swoim Facebooku, że na głowę korzystającemu z toalety mężczyźnie spadł na głowę nieproszony gość. Okazało się bowiem, że był to wąż. Zwierzę wypełzło z kratki wentylacyjnej, znajdującej się nad sedesem.

Nietypowe zajście w toalecie

Ciężko sobie wyobrazić zaskoczenie, a zarazem strach jaki wywołał wąż spadający na głowę mężczyzny. Mieszkaniec Lublina od razu poinformował o tym odpowiednie służby, które zajęły się gadem. Nie wiadomo skąd pochodziło zwierzę, ale prawdopodobnie komiś uciekł z mieszkania i wyruszył w „przygodę” kanałami wentylacyjnymi.

„Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał - ani gad, ani człowiek. Choć jakiejś traumy w obu przypadkach wykluczyć nie możemy” – piszą przedstawiciele Fundacji Epicrates.

Według ekspertów organizacji, zwierzę to najprawdopodobniej Boaedon capensis, niejadowity gatunek z rodziny średnich wężów. Jest on już bezpieczny i czeka na swojego właściciela w bezpiecznej klatce w Lubelskim Egzotarium, które jest schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Miejsce znajduje się przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie.

wążCzytaj również: Trwają gody żmij. Uważaj na jadowite węże w lasach

Źródło: o2.pl /fot.facebook.com/fundacja.epicrates