PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Kierowca przewoził nawozy. Nagle naczepa się zapaliła

Kierowca przewoził nawozy. Nagle naczepa się zapaliła

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-14 15:30:00
nawozy

W miejscowości Stadnica zapaliły się nawozy, które przewoził jeden z kierowców. Kierowca pojazdu zjechał na przystanek autobusowy i próbował gasić pożar.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Pozostały ładunek znajdujący się na naczepie został sprawdzony kamerą termowizyjną – podwyższonej temperatury nie stwierdzono.

Zapaliła się naczepa przewożąca nawozy

6 czerwca 2022 roku o godz. 14:13 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Stadnica, gm. Banie Mazurskie. Do działań niezwłocznie wysłano dwa zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz OSP Banie Mazurskie i OSP Surminy. W trakcie dojazdu okazało się, że pali się naczepa, na której były przewożone nawozy, a ciągnik siodłowy został od niej odczepiony.

W momencie przybycia na miejsce z naczepy wydobywał się dym, a ogniem częściowo objęte były dwa wielkogabarytowe worki z nawozem. Nie stwierdzono osób poszkodowanych – kierowca pojazdu zjechał na przystanek autobusowy drogi wojewódzkiej nr 650, opuścił pojazd o własnych siłach i przy pomocy gaśnicy proszkowej podjął próbę gaszenia pożaru.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Pozostały ładunek znajdujący się na naczepie został sprawdzony kamerą termowizyjną – podwyższonej temperatury nie stwierdzono.

nawozy

Czytaj też: Znęcał się nad królikiem i złamał mu kręgosłup. Grozi mu do 10 lat

KP PSP w Gołdapi/fot. KP PSP w Gołdapi


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE