PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / IMGW wydał ostrzeżenie przed wezbraniami wód w rzekach

IMGW wydał ostrzeżenie przed wezbraniami wód w rzekach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-09-09 13:30:00
IMGW

IMGW wydał w piątek ostrzeżenia przed wezbraniami wód w rzekach w czterech województwach w Polsce południowo-zachodniej. 

Wezbrania są spowodowane spływem wód opadowych i mogą doprowadzić do przekroczeń stanów ostrzegawczych. W wyniku spływu wód opadowych, w Gorzowie Śląskim na Prośnie prognozowane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. Alert jest ważny do soboty do godz. 10.

IMGW ostrzega przed wezbraniami wód w rzekach

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniami wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych IMGW wydało dla obszaru Prosny górnej na styku województw łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego. W wyniku spływu wód opadowych, w Gorzowie Śląskim na Prośnie prognozowane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. Alert jest ważny do soboty do godz. 10.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych obowiązują także w województwie dolnośląskim w zlewni środkowej i dolnej Ślęzy oraz zlewni Czarnej Wody.

IMGW

"W środkowym biegu Ślęzy, a także w ujściowym odcinku Czarnej Wody utrzymuje się tendencja rosnąca stanów wody spowodowana spływem wód opadowych, przy przekroczonym stanie alarmowym w Borowie (Ślęza). W Gniechowicach na Czarnej Wodzie stany wody wzrastają w strefie stanów wysokich, z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego" - przekazało IMGW.

Ostrzeżenia na tym obszarze są ważne do godz. 18 w piątek.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.gov