PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Historia jak w Samych Swoich. Spór o płot zakończy się w sądzie

Historia jak w Samych Swoich. Spór o płot zakończy się w sądzie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-11 10:00:00
Spór o płot

Spór o płot na działce letniskowej. Piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdemontowaniu części ogrodzenia. Z posesji wykopano i skradziono 16 słupków.

Ich wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 1000 zł. Sprawa szybko się wyjaśniła. Słupki te zabrał dawny właściciel nieruchomości wychodząc z założenia, że w dalszym ciągu są jego własnością. Niestety za kradzież części ogrodzenia odpowie teraz przed sądem.

Spór o płot na działce letniskowej

Funkcjonariusze z piskiej komendy zostali poinformowani o demontażu części ogrodzenia na działce letniskowej w jednej z miejscowości na terenie piskiej gminy. Po przyjeździe na miejsce właściciel stwierdził, że na jego posesji wykopanych i skradzionych zostało 16 słupków ogrodzeniowych o łącznej wartości 1000 zł. Spór o płot szybko się wyjaśnił.

Policjanci ustalili, że demontażu części ogrodzenia dokonał mężczyzna, który wiele lat temu był właścicielem tej działki. Wyszedł z założenia, że skoro sam postawił to ogrodzenie to w dalszym ciągu należy ono do niego. Stąd wykopał słupki ogrodzeniowe pod nieobecność obecnego właściciela posesji i wkopał je na własnej działce. Skradzione słupki zostały odzyskane przez policjantów.

Niestety dawny ich właściciel odpowie teraz za popełnienie przestępstwa kradzieży. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

spór o płot

Czytaj też: Krowy przedmiotem sporu w Frydrychowie. Kłótnia między sąsiadami!

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.Policja/fot.screen yt, kadr z filmu Sami Swoi


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


Autor: Emilia Gromczak

Porozumienie PZŁ i KRIR. Powstanie rozwiązanie dot. szkód łowieckich


Autor: Świat Rolnika

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem


BULT SMOGOWICZE