PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Granat z okresu wojny został znaleziony podczas prac polowych 

Granat z okresu wojny został znaleziony podczas prac polowych 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 20:30:00
Granat

Granat moździerzowy z okresu II wojny światowej znalazł podczas prac polowych mieszkaniec gminy Trzcianka (woj. wielkopolskie). 

Na miejsce wezwano saperów z jednostki wojskowej w Złocieńcu. Znalezisko zostało przewiezione na poligon, a następnie zdetonowane. Policja przypomina, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Granat moździerzowy znaleziony w polu 

Jak poinformowała w czwartek asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (woj. wielkopolskie), na granat moździerzowy natrafił w środę w trakcie wykonywania prac polowych mieszkaniec gminy Trzcianka.

Górzna-Kustra zaznaczyła, że znaleziony przedmiot okazał się granatem moździerzowym z okresu II wojny światowej. O znalezisku mężczyzna powiadomił policjantów, którzy na miejsce wezwali saperów z jednostki wojskowej w Złocieńcu.

"Znaleziony granat został przewieziony przez żołnierzy na specjalny poligon, a następnie zdetonowany" – wskazała Górzna-Kustra.

Granat

Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa

"Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci" – przypomniała Górzna-Kustra.

Dodała, że jeśli taki przedmiot (granat, pocisk lub inne) znajdzie się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

"O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią żołnierzy" – podkreśliła.

Czytaj też: Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych. Ewakuowano mieszkańców

PAP/fot.policja


Pijany traktorzysta zawisł na skarpie. Złapał go policjant na urlopie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 17:45:00

Rolnik wjechał ciągnikiem na autostradę i… pod prąd. Ale to nie koniec

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:38:00

KRUS: ważne zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym już od dziś

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:18:00

BULT SMOGOWICZE