PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Czterolatek za kierownicą ciągnika z rejestracją od ciężarówki. Dziadek jechał na błotniku

Czterolatek za kierownicą ciągnika z rejestracją od ciężarówki. Dziadek jechał na błotniku

Autor: Tomasz Racki 2022-05-16 12:44:00
Czterolatek

Czterolatek siedział za kierownicą ciągnika rolniczego zatrzymanego do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki w okolicach Ełku na Mazurach.

Taką informację podała w poniedziałek policja. W prowadzeniu pojazdu dziecku pomagał dziadek jadący na błotniku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, który jechał po publicznej drodze w gminie Ełk.

Czterolatek za kierownicą

"Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko, jak się okazało czterolatek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli babcia i dziadek chłopca. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę" – powiedziała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w której dziecko kierowało maszyną rolniczą

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że to dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem. Pomagał chłopcu prowadzić ciągnik, chociaż sam nie miał uprawnień do kierowania. Czterolatek nie ucierpiał podczas zdarzenia. 

"Ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego" – przekazała policjantka. Jak dodała, babcia i dziadek czterolatka byli trzeźwi.

Policja będzie prowadzić postępowanie dotyczące popełnienia przez właściciela ciągnika wykroczenia, które polegało na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu osoby nie mającej wymaganych uprawnień. Prawdopodobnie sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który oceni, czy dorośli właściwie wywiązali się z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem.

Czytaj także: Groźny wypadek. Rolnik zakleszczony w kabinie ciągnika

PAP/fot. pixabay


Piknik “Poznaj Dobrą Żywność” odbył się na warszawskim Służewcu 

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 11:00:00

Nielegalne środki ochrony roślin wykryte na terenie Podlasia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-27 10:30:00

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 19:00:00

BULT SMOGOWICZE