PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik z przyczepą wywrócił się na śliskiej drodze. Tony zboża rozsypane

Ciągnik z przyczepą wywrócił się na śliskiej drodze. Tony zboża rozsypane

Autor: Świat Rolnika 2021-12-14 16:09:00
ciągnik

Ciągnik z przyczepą wypełnioną zbożem wywrócił się na drodze w miejscowości Kolonia Grzybów (pow. staszowski, woj. świętokrzyskie).

Do zdarzenia doszło 9 grudnia w godzinach popołudniowych. Policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego z przyczepą. Traktorzysta trafił do szpitala. Uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczały, a później uprzątały zastępy z jednostek PSP w Staszowie oraz OSP w Bogorii i OSP w Jurkowicach.

Ciągnik wywrócił się na śliskiej jezdni

Do wypadku doszło na zaśnieżonej drodze w miejscowości Kolonia Grzybów (pow. staszowski, woj. świętokrzyskie). Policja ustaliła, że ciągnik rolniczy z przyczepą wypełnioną zbożem wpadł w poślizg. Kierowca nie zdołał opanować zestawu i traktor oraz przyczepa, wywróciły się na bok. Tony przewożonego zboża rozsypały się na drogę i pobocze.

56-letni traktorzysta wyszedł z maszyny o własnych siłach, jednak po przebadaniu został przewieziony do szpitala.

Uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Okazało się jednak, że obrażenia nie były groźne – poinformowała Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Miejsce zdarzenia zabezpieczały, a później uprzątały zastępy z jednostek PSP w Staszowie oraz OSP w Bogorii i OSP w Jurkowicach.

Przypominamy, aby być uważnym i ostrożnym na drogach, ponieważ o wypadek nie trudno. Wczoraj w godzinach popołudniowych z powodu złych warunków na drodze doszło do zderzenia ciągnika z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w miejscowości Tatary (gm. Koźmin Wielkopolski).

Czytaj też: Niesprawny ciągnik uderzył w dom; z przyczepy wysypały się ziemniaki

tyna.info.pl/fot.Straż Staszów