PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik uderzony przez samochód. Kierowca był pijany

Ciągnik uderzony przez samochód. Kierowca był pijany

Autor: Świat Rolnika 2022-06-22 17:00:00
Ciągnik

Pijany kierowca Skody staranował dwa samochody, w tym ciągnik z opryskiwaczem. Zdarzenie miało miejsce 17 czerwca na trasie z Lubrańca do Izbicy Kujawskiej.

Wypadek miał miejsce w województwie kujawsko-pomorskim na trasie z Lubrańca do Izbicy Kujawskiej. Na odcinku drogi ciągnik został uderzony w tył i siłą impetu uderzył w samochód osobowy. Skoda po wypadku miała skasowany przód, ale kierowcy nic się nie stało.

Wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę

Po tym, jak mężczyzna opuścił pojazd, na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe i policję. Po sprawdzeniu czy kierowca Skody odniósł poważnych obrażeń. Mundurowi z policji z kolei sprawdzili trzeźwość uczestników.

Kierowca, który prowadził ciągnik rolniczy wydmuchał 0,0 promila. Niestety, takim samym wynikiem nie mógł się pochwalić kierujący Skodą – mężczyzna był pijany. Miał w organizmie blisko 1,5 promila.

Ciągnik wpadł do rowu

Policjanci z patrolu ruchu drogowego w Mławie zastali niecodzienny widok. W rowie przy drodze relacji Kowalewo- Kowalewko leżał ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych.

Jak opisują policjanci, w pobliżu nie było kierowcy, ale szybko udało się go ustalić. Kierowcą okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który w momencie zatrzymania przez policję miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Kierowca, którego ciągnik wylądował w rowie, tłumaczył interweniującym policjantom, że stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, ale to nie on kierował, bo przecież nikt go nie widział. Pijanemu mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Traktorzysta stracił prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie.

Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stenie nietrzeźwości. Jak podaje policja, za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Ursus, którym kierował nie był zarejestrowany. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączą sumę 4 tysięcy złotych.

Czytaj również: Poszukiwany od roku francuski ciągnik odnaleziono w Polsce

Tygodnik-rolniczy/fot. facebook.com/OSP-KSRG-Lubraniec


Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00

Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 10:27:00

BULT SMOGOWICZE