PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik rozpadł się na pół. Mrożący krew w żyłach wypadek na DK16

Ciągnik rozpadł się na pół. Mrożący krew w żyłach wypadek na DK16

Autor: Monika Faber 2022-04-13 18:30:00
ciągnik

Pomiędzy Iławą a Kisielicami na Drodze Krajowej nr 16 doszło do groźnego wypadku. Ciągnik w zderzeniu z samochodem marki BMW rozpadł się na pół.  

Do wypadku doszło wczoraj po południu w okolicach godziny 16:00. Na odcinku Drogi Krajowej nr 16 w województwie warmińsko-mazurskim. W zderzeniu uczestniczył traktor z przyczepą oraz pojazd marki BMW. Żaden z poszkodowanym nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ciągnik bez przeglądu technicznego

Z relacji oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Iławie asp. Joanny Kwiatkowskiej wynika, że do zderzenia pojazdów doszło, gdy jeden z nich wykonywał manewr skrętu, a drugi – wyprzedzania. Jak do tej pory, nie udało się ustalić winnego.

Policja będzie miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ po przybyciu służb na miejsce okazało się, że ciągnik nie posiada już od kilku lat przeglądu technicznego. Z kolei kierowca BMW wyprzedzał w miejscu, gdzie znajduje się linia jednostronnie nieprzekraczalna.

ciągnik

Sprawa zakończy się w sądzie

Z racji, że obaj kierowcy złamali prawo, iławscy policjanci zaproponowali mandaty obu kierującym. Jednakże żaden z nich nie chciał przyjąć grzywny finansowej. W konsekwencji sprawą zajmie się sąd.

„W trakcie czynności na miejscu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 51-latek kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą podczas manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go BMW, który nie zastosował się do znaku P-3 "linia jednostronnie przekraczalna” – wynika z ustaleń przekazanych przez st. asp. Joannę Kwiatkowską, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Główczycach; Kobieta wjechała w brony rolnicze

źródła:infoilawa.pl/fot.ilawa.policja.gov.pl


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik wypadł z drogi i się przewrócił. O mały włos od tragedii..


Autor: Polska Agencja Prasowa

Prawdziwy „Gang Olsena”. Złodzieje holowali uszkodzone auto ciągnikiem


Autor: Emilia Gromczak

Musisz to zobaczyć. Winnica na ekstremalnych wysokościach


BULT SMOGOWICZE