PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik rolniczy zderzył się z ciężarówką pod Olesnem. Kierowca ranny

Ciągnik rolniczy zderzył się z ciężarówką pod Olesnem. Kierowca ranny

Autor: Świat Rolnika 2022-07-22 22:30:00
Ciągnik

W województwie opolskim doszło w środę do groźnej kolizji. Samochód ciężarowy uderzył w jadący przed nim ciągnik. Rolnik został ranny.

W sezonie letnim obserwuje się więcej wypadków z udziałem ciągników rolniczych zmierzających na pola uprawne lub wracających z nich. W środę 20 lipca niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Jaworznie (województwo opolskie). Doszło tam do zderzenia ciągnącej przyczepę ciężarówki z jadącym przed nim ciągnikiem.

Rolnik odniósł obrażenia w wyniku poważne kolizji

Do wypadku doszło w środowy poranek około godziny 7 na drodze krajowej numer 42 w Jaworznie (gmina Rudniki, powiat oleski) na trasie Praszka– Częstochowa. Rolnik kierujący traktorem z zamontowanym wałem uprawowym prawdopodobnie przystępował do wykonania manewru skrętu w lewo, próbując zjechać z drogi na pole. Wtedy jadący za nim samochód ciężarowy z podpiętą naczepą uderzył w ciągnik rolniczy. Pojazd wraz z podpiętym sprzętem uległ zniszczeniu, a kierowca został ranny.

Poszkodowany rolnik skarżył się na bolesność miednicy oraz zgłaszał, że boli go głowa. Został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Okoliczności zdarzenia bada policja.

W działaniach ratunkowych poza zespołem ratownictwa medycznego udział brały trzy zastępy straży pożarnej. Na miejsce przybyli strażacy z PSP Olesno, OSP Rudniki i OSP Jaworzno.

Ciągnik przygniótł rolnika w Witoszynie

Niestety, zdarzenie z Jaworzna nie jest jedynym wypadkiem z udziałem ciągnika rolniczego w ostatnich dniach. W czwartek 21 lipca w położonym w województwie lubelskim Witoszynie (w gminie Kazimierz Dolny) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Traktor, którym kierował 70– letni mieszaniec gminy Wąwolnica przewrócił się do rowu, przygniatając kierowcę. Mężczyzna trafił do szpitala, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Jak podaje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 70– letni mieszkaniec gminy Wąwolnica, po udzieleniu mu pierwszej pomocy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Jak wykazało badanie, był trzeźwy. Z jego relacji wynika, że do zdarzenia mogło dojść na skutek niekontrolowanego ruchu narzędzia (wideł do przewożenia palet) zawieszonych na tylnym podnośniku pojazdu. Po najechaniu na nierówność, ciągnik poskoczył i zamontowane urządzenie przeważyło maszynę, w wyniku czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.

Czytaj również:Porsche uderzyło w traktor. Groźny wypadek na Podlasiu

Farmer.pl /fot. FB, KP PSP w Oleśnie