PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Kobylanach na Podkarpaciu

Ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Kobylanach na Podkarpaciu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-06 18:35:00
Ciągnik rolniczy

Do groźnego wypadku doszło we wtorek 5 lipca w Kobylanach na Podkarpaciu. Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł rolnika podczas prac polowych.

5 lipca około godziny 20:20 zawiadomiono służby o wypadku w Kobylanach (gmina Chorkówka). 41– letni mężczyzna został przygnieciony przez maszynę na polu. W pojeździe znajdowało się dwóch rolników. Ucierpiał pasażer. Podkarpacka policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.

Kierowca bez obrażeń, ucierpiał pasażer

Podczas prac polowych 35- letni rolnik kierujący maszyną stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego ciągnik rolniczy przewrócił się, dachował i przygniótł 45- letniego pasażera. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, pogotowie ratunkowe i funkcjonariuszy policji. Jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP KSRG Kobylany. Przed ich przybyciem, poszkodowany własnymi siłami wydostał się spod ciągnika. Na miejscu był również mieszkający nieopodal zawodowy strażak, który udzielił mężczyźnie pomocy. Ratownicy medyczni przewieźli kierującego pojazdem oraz podróżującego z nim pasażera do krośnieńskiego szpitala.

,, Kierujący ciągnikiem oraz jego 41– letni pasażer, zostali przewiezieni do szpitala. Obrażenia, jakich doznali nie zagrażają ich życiu. 35– latek był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie” czytamy na stronie KMP Krosno. 

W związku z trwającym sezonem prac polowych i leśnych policja apeluje o ostrożność i rozwagę podczas wykonywania prac i obsługi maszyn rolniczych. 

Ciągnik rolniczy

Ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Małopolsce

Zdarzenie z Kobylan nie jest odosobnionym przypadkiem. W czwartek 30 czerwca ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Czekarzewicach II. Tego dnia na jednym z pól uprawnych trwały prace przy nawadnianiu upraw borówki.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opiatowie, do pojazdu przypięto jednoosiowy rozrzutnik, a na nim znajdowały się 3 napełnione wodą zbiorniki. Zbocze pola okazało się zbyt strome, by bezpiecznie przejechać tak obciążonym pojazdem. Ciągnik podczas próby podjazdu przewrócił się, a kabina przygniotła kierującego pojazdem 45– letniego rolnika. Mężczyzny nie udało się uratować, poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj również:Rolnik z Małopolski zginął przygnieciony przez własny ciągnik

Krosno112 /Gov/ fot. podkarpacka.policja.gov