PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik przejechał rolnika! Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy

Ciągnik przejechał rolnika! Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-05-14 07:35:36
Ciągnik przejechał rolnika

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w gminie Międzyrzec Podlaski. Z ustaleń mundurowych wynika, że 56-latek cofając ciągnikiem rolniczym, wychylił się i wypadł pod koło pojazdu, a następnie jadący ciągnik przejechał rolnika. Mężczyzna doznał obrażeń ciała. Przetransportowany został do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciągnik przejechał rolnika

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-latek cofając ciągnikiem rolniczym, wychylił się. Wówczas doszło do wypięcia siedziska, a mężczyzna wypadł pod koło pojazdu. Następnie ciągnik przejechał rolnika.

By wydostać 56-latka spod ciągnika niezbędna była pomoc strażaków jak też świadków zdarzenia. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała. Przetransportowany został do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny  tego nieszczęśliwego wypadku.

Czytaj więcej: Karsin: Dziewczynka zginęła pod kołami ładowarki. Zarzuty dla pijanego ojca

Policja apeluje o ostrożność

Mundurowi apelują o ostrożność przy wykonywaniu wszelkich prac gospodarskich. Najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie to: nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie.

Pamiętajmy, żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia.

policja.gov.pl/fot.policja