PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Bohaterski rolnik z Austrii. Uratował swoje zwierzęta z pożaru

Bohaterski rolnik z Austrii. Uratował swoje zwierzęta z pożaru

Autor: Michał Rybka 2022-05-31 20:30:00
rolnik

Niebywały akt odwagi. W Austrii 72-letni rolnik uratował 20 krów z płonącego górskiego pastwiska. Do pomocy rolnikowi ruszyły zastępy straży pożarnej.

Jak donosi portal internetowy agrarheute.com w minioną sobotę 28 maja br. o godz. 08:47 ochotnicza straż pożarna Alpbach została ostrzeżona o pożarze w alpejskiej chacie w Alpbachtal w powiecie Kufstein w Tyrolu w Austrii. To wszystko dzięki przytomności jednego z wędrowców, który wykonał telefon alarmowy.

Miejsce pożaru ciężko dostępne dla strażaków

Strażacy musieli dotrzeć na Ebnetalm, czyli na wzgórze znajdujące 1400 metrów nad poziomem morza. Kiedy dotarli na miejsce, budynek był już całkowicie pochłonięty ogniem. 72-letni mleczarz był również na miejscu i bohatersko próbował ratować swoje krowy.

Po pierwszym śledztwie ustalono, w budynku oprócz rolnika nie było więcej ludzi. Rolnik był również w stanie sam uratować 20 krów z obory. Żadne ze zwierząt nie zostało nawet ranne.  W innym miejscu w Niemczech, pożar spowodował olbrzymie straty materialne.

rolnik

Rolnik ucierpiał podczas ratowania krów

Sam mężczyzna podczas akcji ratunkowej ucierpiał na skutek wdychania dymu. Musiał zostać sprowadzony do doliny przez ekipę ratownictwa górskiego, gdzie został przekazany ekipie ratowniczej pogotowia.

W miarę postępu prac zespół koncentruje się na zabezpieczeniu budynków gospodarczych i materiałowej kolejki linowej. Ponieważ pastwisko to było bardzo oddalone od ujęcia wody, trzeba było tu wybudować linię gaśniczą o długości 1,2 km. Z pomocą 100 strażaków i 11 pojazdów udało się zabezpieczyć budynek gospodarczy i kolejkę linową, a pastwisko oczyścić. Budynek spłonął całkowicie. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu pożaru.

Czytaj także: Niczego nieświadomy kierowca i ciągnik z płonącą przyczepą

źródła:agrarheute.com/fot.FreiwilligeFeuerwehrAlpbach


Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00

Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 10:27:00

BULT SMOGOWICZE