PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Zełenski: Walczymy już od stu dni, jest z nami cały naród Ukrainy

Zełenski: Walczymy już od stu dni, jest z nami cały naród Ukrainy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-03 18:30:00
Zełenski

W 100. dniu wojny na Ukrainie, prezydent Wołodymyr Zełenski zadeklarował na swoim Facebooku, że Ukraina nie traci ducha walki  i zwycięży.

Na filmiku widać również premiera tego kraju Denysa Szmyhala, szefa kancelarii głowy państwa Andrija Jermaka, doradcę prezydenta Mychajło Podolaka i szefa frakcji parlamentarnej partii Sługa Narodu Dawyda Arachamija. Filmik opublikowano z okazji stu dni wojny z Rosją. Swoją konwencją filmik przypomina ten nagrany zaraz po ataku Rosji na Ukrainę.

Zełenski w 100. dniu wojny

Filmik nawiązuje do podobnego nagrania zamieszczonego 25 lutego, czyli w drugim dniu rosyjskiej agresji. Zełenski i ci sami politycy poinformowali wówczas, że znajdują się w Kijowie, będą bronić ojczyzny do końca, a wojna zakończy się zwycięstwem, ponieważ władze mogą liczyć na ukraińskie siły zbrojne i społeczeństwo tego kraju.

,,Lider frakcji jest tutaj, szef kancelarii prezydenta – też tutaj, premier – tutaj, Podolak - tutaj i prezydent również tutaj. Nasz zespół liczy jednak znacznie więcej osób. Są tu również nasze siły zbrojne i, przede wszystkim, naród. Bronimy Ukrainy już od stu dni. Zwycięstwo będzie nasze" – zapewnił w piątek Zełenski w nagraniu zamieszczonym na jego profilu na Facebooku.

 

Захищаємо Україну вже 100 днів. Перемога – за нами! 🇺🇦 David Braun Денис Шмигаль Андрій Єрмак Михаил Подоляк

Posted by Володимир Зеленський on Friday, June 3, 2022

Wcześniej, w czwartek, podczas wystąpień przed parlamentem Luksemburga i w ramach forum bezpieczeństwa GLOBSEC 2022 w Bratysławie, prezydent Ukrainy poinformował, że Rosja okupuje obecnie około 20 proc. terytorium Ukrainy, wykorzystała podczas inwazji "niemal całą swoją armię", a dalsze losy wojny są uzależnione od szybkości dostaw zachodniego uzbrojenia dla Kijowa.

Zełenski

Czytaj też: Gen. Skrzypczak: Rosja nie będzie zdolna do wojny przez lata

 PAP/fot.fb,Wołodymyr Zełenski