PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Zełenski: Orban będzie musiał wybrać między Rosją a "innym światem"

Zełenski: Orban będzie musiał wybrać między Rosją a "innym światem"

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 18:30:00
Orban

Jak stwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, premier Węgier Viktor Orban będzie musiał wybrać pomiędzy Rosją a "innym światem".

Zdaniem Zełenskiego premier Węgier ,,może mówić, że zawsze wybiera Węgry, ale jego kraj należy do tego "innego świata", a nie do rosyjskiej strefy wpływów”. ,,Jestem jednak przekonany, że węgierski naród odnosi się do nas pozytywnie" – dodał prezydent.

Orban działa pod dyktando Putina?

W niedzielę, po ogłoszeniu zwycięstwa swojej partii, Fideszu, i jego koalicjanta Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) w wyborach parlamentarnych na Węgrzech, Orban oświadczył, że koalicja rządząca musiała walczyć z "lewicą w kraju, międzynarodową lewicą dookoła, brukselskimi biurokratami, wszystkimi pieniędzmi i organizacjami (finansisty George'a) Sorosa, międzynarodowymi mediami głównego nurtu i wreszcie z prezydentem Ukrainy".

,,Nigdy dotąd nie mieliśmy tylu przeciwników naraz" – powiedział Orban.

Do sprawy odniósł się w poniedziałek także ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

,,Zabrałbym premiera Węgier Viktora Orbana do Buczy, by zobaczył tych, którzy zginęli. On nie chce tego wiedzieć, trzeba go pociągnąć do odpowiedzialności. Wspierając Putina, nawet słowami, staje się wspólnikiem tych zbrodni" – powiedział dyplomata.

,,Chciałem ułożyć sobie z nim (Orbanem – PAP) relacje. Dzwoniłem do niego, proponowałem spotkanie na Ukrainie lub na Węgrzech. Obawiał się tego i nadal obawia się wpływu Rosji na państwo węgierskie. Ten wpływ jest istotny na Węgrzech, niezależnie od tego, czy premierowi Orbanowi się to podoba (czy nie)" – ocenił ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Orban

Czytaj też: Zełenski odwiedził Buczę – miejsce masowych rosyjskich zbrodni pod Kijowem

PAP/fot.wikimedia,Kremlin.ru/fot.KPRM


Autor: Polska Agencja Prasowa

Unijna dyrektywa Omnibus ukróci nieuczciwe promocje


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


BULT SMOGOWICZE