PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Zełenski: Będziemy walczyć o każde miasto zajęte przez Rosję

Zełenski: Będziemy walczyć o każde miasto zajęte przez Rosję

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-08 17:30:00
Zełenski

Ukraina nie zgodzi się na status quo w sprawie okupowanych przez Rosję terytoriów –  oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy, cytowany w piątek przez agencję Ukrinform powiedział również, że  będzie walczyć o każde ukraińskie miasto kontrolowane obecnie przez wroga. „Jesteśmy gotowi powiedzieć dziś, że Rosjanie muszą wycofać się do granic, z których 24 lutego rozpoczęli inwazję na pełną skalę” – powiedział Zełenski. 

Zełenski przekonuje, że Ukraina się nie podda 

„Dziś Odessa jest całkowicie ukraińska, nie jest okupowana. Najgorsza jest sytuacja w Mariupolu. Ale będziemy walczyć o wszystkie nasze miasta, aż przywrócimy swoją integralność terytorialną” – zapewnił Zełenski w wywiadzie udzielonym indyjskiej sieci Republic Media Network.

„Jesteśmy gotowi powiedzieć dziś, że Rosjanie muszą wycofać się do granic, z których 24 lutego rozpoczęli inwazję na pełną skalę. Status quo, które widzimy obecnie, okupowane miasta – nie porzucimy ich na rzecz Federacji Rosyjskiej” – podkreślił prezydent.

Zełenski

Rosjanie zabijają lokalnych urzędników 

Zełenski zaznaczył, że na południu i wschodzie Ukrainy Rosjanie zabijają lokalnych urzędników, ale miejscowa ludność stanowczo sprzeciwia się osobom podstawianym na ich miejsce przez okupantów.

„Straciliśmy już wielu merów: byli porywani, torturowani, zabijani. A to są ludzie wybierani przez ludzi, a nie mianowani przez prezydenta. Dlatego ludzie reagują w ten sposób, broniąc swoich urzędników, ponieważ ich wybrali, a siły rosyjskie próbują wstawić tam swoich ludzi” – powiedział.

Czytaj też: Minister Kowalczyk: Ukraina może liczyć na polskie wsparcie

PAP/fot. fb Volodymyr Zelenski 

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

UE uzgodniła kolejne 500 mln euro na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych


Autor: Polska Agencja Prasowa

KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szefowa KE: Rosja wstrzymuje dostawy żywności. Wykorzystuje to jako broń


BULT SMOGOWICZE