PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / WFP: Załamały się łańcuchy dostaw żywności na Ukrainie

WFP: Załamały się łańcuchy dostaw żywności na Ukrainie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-03-19 19:30:00
łańcuchy dostaw żywności

Na skutek zniszczenia przez rosyjską armię części kluczowej infrastruktury w Ukrainie załamały się łańcuchy dostaw żywności w tym kraju.

Jak przekazał w piątek koordynator Światowego Programu Żywnościowego (WFP) ds. zarządzania kryzysem na Ukrainie Jakob Kern, już teraz wiele sklepów i magazynów żywności na Ukrainie jest pustych.

Łańcuchy dostaw żywności załamały się

Zwrócił też uwagę na trudną sytuację oblężonych miast, takich jak Mariupol, wskazując, że kończą się tam zapasy żywności, a konwoje z potrzebnymi produktami nie są w stanie do nich dotrzeć. Łańcuchy dostaw żywności załamały się, a mieszkańcom niektórych ukraińskich miast grozi nawet głód.

,,Systemy, które zaopatrywały ludzi na Ukrainie w żywność, właśnie się rozpadają. Pociągi i mosty zniszczone, lotniska zbombardowane, supermarkety – puste" – napisano na Twitterze WFP.

,,Jesteśmy głęboko zaniepokojeni sytuacją rodzin w strefach konfliktu, zwłaszcza w Mariupolu, gdzie ludzie mają jeszcze większy problem (niż gdzie indziej na Ukrainie – PAP) z zaopatrzeniem się w jedzenie" – dodano.

łańcuchy dostaw żywności

Czytaj też: Przeworska: Sytuacja na Ukrainie pokazuje jak ważne jest rolnictwo

PAP/fot.pixabay