PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ukraińscy rolnicy z Zaporoża otruli rosyjskich okupantów

Ukraińscy rolnicy z Zaporoża otruli rosyjskich okupantów

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-20 13:30:00
Ukraińscy rolnicy

Burmistrz Melitopola Iwan Fedorov opowiedział jak ukraińscy rolnicy w Melitopolu poczęstowali rosyjskich okupantów zatrutymi czereśniami.

Iwan Fedorov w czwartkowej audycji opisał to jako "najnowszy rodzaj partyzanckiego oporu na terytorium Melitopola". Iwan Fedorov powiedział, że była to odpowiedź na kradzież wiśni przez rosyjskie wojsko w okupowanym przez Rosję mieście. Fedorov nazwał zatrute wiśnie "prezentem", który został "przygotowany" dla Rosjan.

Ukraińscy rolnicy otruli Rosjan

Rosyjscy żołnierze ukradli czereśnie ukraińskim rolnikom w okupowanym mieście Melitopol. Sęk w tym, że wcześniej ukraińscy rolnicy zatruli owoce. Burmistrz Melitopola powiedział, że rolnicy zatruli uprawy w ramach walki partyzanckiej.

Rosja przywróciła sprzedaż czereśni z południowo-wschodniego ukraińskiego miasta na Krym na początku czerwca. Miasto, które znajduje się w obwodzie zaporoskim, posiada około 2000 hektarów farm, które produkują kilka tysięcy ton owoców.  Ukraina zablokowała sprzedaż na Krym po aneksji tego terytorium przez Rosję w 2014 roku.

W zeszłym miesiącu Fiodorow oskarżył rosyjskich okupantów Melitopola o kradzież zbiorów wiśni z miasta i oferowanie zapłaty dopiero po ich sprzedaży na Krymie po zaniżonych cenach. Powiedział również, że mieszkańcy Melitopola cały czas nękają rosyjskich najeźdźców i stawiają im opór.

,,Mieszkańcy Melitopola całkowicie zignorowali obchody Dnia Rosji. Cały kraj widział – w ostatnią niedzielę w kolejce po paszporty było aż 15 osób z 70 000 mieszkańców, którzy pozostali w tymczasowo okupowanym mieście” – dodał Fiodorow.

Melitopol był pierwszym znaczącym obszarem zaludnionym, który został zajęty przez Rosję podczas inwazji, dzień po tym, jak Putin wysłał swoje wojska na Ukrainę. Fedorov został na krótko porwany po protestach w marcu, a na jego miejsce wprowadzono marionetkowego burmistrza, prorosyjską Galinę Danilczenko. Fedorov został uwolniony cztery dni później, ale administracja zainstalowana przez Rosję nadal rządzi miastem.

ukraińscy rolnicy

Czytaj też: Ukraińcy wyhodowali nową rasę świń i nazwali ją… Kadyrov

agronews.ua/fot.pixabay

 

 

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

UE: Rosja ponosi wyłączną winę za kryzys żywnościowy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Le Figaro: Przez Merkel Niemcy uzależniły się od Kremla


Autor: Polska Agencja Prasowa

Blinken: Rosyjska agresja przyniesie głód dla 40-50 mln ludzi


BULT SMOGOWICZE