PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosyjscy żołnierze używali mieszkańców wsi jako żywych tarcz

Rosyjscy żołnierze używali mieszkańców wsi jako żywych tarcz

Autor: Tomasz Racki 2022-04-07 13:17:00
rosyjscy żołnierze

Rosyjscy żołnierze kolejny raz zachowali się jak bestie. Tym razem postanowili używać cywili jako żywych tarcz. Ich ciała miały ochronić okupantów. 

Rosyjscy żołnierze, grożąc bronią, zgromadzili około 150 ludzi ze wsi Obuchowyczi w obwodzie kijowskim w zimnej szkolnej sali gimnastycznej, by użyć ich jako żywych tarcz i chronić się przed ukraińskim kontratakiem – powiedzieli BBC mieszkańcy.

Rosyjscy żołnierze to bestie

Według ich relacji w nocy 14 marca Rosjanie ponieśli straty w wyniku kontrataku sił ukraińskich. Żołnierze rosyjscy chodzili od drzwi do drzwi i zabierali ludzi na salę gimnastyczną, gdzie było bardzo zimno.

„Zabrali nas z piwnic, w których się ukrywaliśmy, i zmusili do wyjścia. Staruszki, dzieci, wszystkich. To było przerażające. Wyłamywali drzwi u każdego, kto nie otworzył” – powiedziała ekipie BBC mieszkanka wsi Lydmyła Sutkowa.

„Bałam się, że wszystkich nas zastrzelą w tej sali gimnastycznej. Bałam się o córkę (…) Dwuletnia dziewczynka nie powinna tego oglądać” – opowiadała inna kobieta.
Wieś Obuchowyczi leży około 100 km na północny zachód od Kijowa, niedaleko czarnobylskiej strefy wykluczenia. Wojska rosyjskie zrezygnowały niedawno z próby zdobycia Kijowa i wycofały się z okolic ukraińskiej stolicy.

Wykorzystywanie cywilów do ochrony sił zbrojnych przed atakiem jest sprzeczne z międzynarodowym prawem humanitarnym – podkreśla BBC.

Czytaj także: "Najpierw przesłuchaj, potem zastrzel". Rosja podsłuchana w sprawie masakry w Buczy

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Unijna dyrektywa Omnibus ukróci nieuczciwe promocje


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


BULT SMOGOWICZE