PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Susza w USA poważnie wpłynie na australijski przemysł mięsny

Susza w USA poważnie wpłynie na australijski przemysł mięsny

Autor: Świat Rolnika 2022-08-04 11:00:00
Susza

Poważna susza, która nawiedziła znaczną część USA, będzie miała poważne reperkusje dla australijskiego przemysłu mięsnego przynajmniej przez przyszły rok.

Informacje przekazali pracownicy hodowli Nutrien podczas niedawnej trasy po Ameryce Północnej. W dwutygodniowej trasie wzięło udział jedenastu starszych specjalistów zajmujących się hodowlą zwierząt pracujących dla Nutrien i spółek zależnych z całej Australii, odwiedzając kluczowe stany hodowlane, w tym Kansas, Teksas, Oklahomę i Kolorado.

Susza w USA wywrze presję na australijski przemysł mięsny

Z powodu dotkliwej suszy producentom na dużych obszarach południowych i zachodnich Stanów Zjednoczonych, z których wiele jest kluczowymi regionami produkcji wołowiny, zabrakło paszy i wody i są zmuszeni do likwidacji dużej części swoich stad. Aktywność handlowa w oborach i ogólna skala przeładunku bydła wyraźnie pokazały, jak poważnie wpływa susza na przemysł w USA.

Dwutygodniowa wycieczka po paszarniach, zakładach przetwórczych, oborze handlowych i innych obiektach mięsnych i hodowlanych była prowadzona przez kierownika hodowli bydła Nutrien WA, Leona Giglia. Kluczowym wnioskiem z trasy było to, że podczas gdy przemysł australijski zmaga się obecnie z gwałtownym wzrostem eksportu amerykańskiej wołowiny na rynki międzynarodowe, zmieni się to z czasem, ponieważ przemysł amerykański jest dotknięty poważnym spadkiem spowodowanym suszą.

Prawdopodobnie pomoże to wesprzeć ceny australijskiego bydła w nadchodzących latach. Giglia powiedział, że obecne warunki w USA są podobne do lat 2014-2015, które same w sobie były postrzegane jako epizod dotkliwej suszy w USA.

susza

Susza dotknęła już 45% terenów kraju

Felietonista Beef Central Steve Kay, wydawca tygodnika US Cattle Buyers' Weekly, doniósł niedawno, że susza dotknęła już ponad 45% Stanów Zjednoczonych, a wiele stanów z południowo-zachodniej części USA cierpi z powodu suszy poważnej, skrajnej lub wyjątkowej.

„Żaden stan nie jest w gorszej sytuacji niż Teksas. Urzędnicy twierdzą, że rok 2022 jest już rekordowy dla Teksasu, a ponad 80 procent stanu cierpi z powodu suszy przez większość roku. Porównania są już dokonywane z suszą w USA w 2011 r., a niektórzy uważają, że ten rok może przyćmić 2011 r. jako najgorszy w stanie” – powiedział Kay.

USDA opublikowała niedawno raport dotyczący lipcowej inwentaryzacji bydła, pokazujący populację bydła w USA (całkowita ilość dorosłego bydła i cieląt) na poziomie 98,8 mln sztuk, o 2% mniej niż w zeszłym roku i jest najniższa od 2015 r., kiedy wynosiła 98,1 mln sztuk.

Czytaj też: Zabójcza susza w Kansas. Upały zabiły tysiące krów

meatinfo.ru/fot.pixabay