PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Środowy protest rolników w Holandii. Blokada lotniska i brak żywności

Środowy protest rolników w Holandii. Blokada lotniska i brak żywności

Autor: Świat Rolnika 2022-07-06 20:30:00
protest rolników

Protest rolników w Holandii trwa już kolejny dzień. Rolnicy protestują na lotniskach, a holenderscy policjanci strzelali do rolników w ciągnikach.

Ponadto, przez protesty zaczyna brakować żywności w supermarketach. Rolnicy zablokowali bowiem centra dystrybucyjne. Rolnicy protestują przeciwko planom azotowym rządu, który obarcza gospodarzy winą za zanieczyszczenie środowiska. Władze uważają, że na terytorium Królestwa Niderlandów należy ograniczyć liczbę gospodarstw hodowlanych, a co za tym idzie, zredukować liczbę samych zwierząt. Przygotowaliśmy zbiór najciekawszych relacji wideo z protestów.

Protest rolników w Holandii

Protest rolników trwa od kilku dni i jest dotkliwie odczuwalny. Holenderskie media donoszą, że na sklepowych półkach widoczne są braki wielu towarów, które zwyczajowo do sklepów dostarczali gospodarze. Holenderscy gospodarze są aktywnie wspierani przez kolegów i koleżanki z Polski.

protest rolników

Policja strzelała do rolników

Protest rolników nie jest na rękę władzom. W sieci pojawiły się nagrania, gdzie tajniacy z Policji próbują wmieszać się w tłum protestujących rolników, zapewne w celu dokonania prowokacji. Z kolei na drodze Mercurius/A32 w Heerenven policjanci strzelali do rolników w ciągnikach, gdy ci chcieli ominąć maszynami policyjną blokadę. Jak donoszą służby, nikt nie odniósł obrażeń, ale trafiony został traktor. Kierowca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, ale później został ujęty i jest przetrzymywany w areszcie.

Aktualny protest rolników – jak w pierwszych dniach blokad podawały holenderskie media – popiera 45 procent obywateli Królestwa Niderlandów.

Czytaj także: Protest rolników w Holandii. Policja rozpoczyna poważne śledztwo

nieuweoogst.nl/fot.tt,Kaktus/fot. FDF