PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Wielka firma rolnicza opuszcza Rosję. To światowy potentat

Wielka firma rolnicza opuszcza Rosję. To światowy potentat

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-19 13:30:00
firma rolnicza

Amerykańska firma rolnicza zamyka działalność i biznes w Rosji. Zostało to ogłoszone w oświadczeniu przedsiębiorstwa, będącego gigantem rynku agro.

W Rosji zamyka się jedna z największych firm rolniczych na świecie. Na początku wojny FMC podjęło znaczące kroki w celu ograniczenia swojej działalności i biznesu w Rosji. Firma zawiesiła nowe inwestycje kapitałowe, marketingowe i reklamowe, zaprzestała działalności badawczej, zaprzestała importu wszystkich produktów. 

Amerykańska firma rolnicza zamknęła swoją działalność w Rosji 

Piąta co do wielkości firma rolnicza na świecie amerykańska firma FMC zamyka swoją działalność i biznes w Rosji. Zostało to zgłoszone w oświadczeniu firmy.

„Firma rolnicza FMC zaprzestała działalności i prowadzenia działalności w Rosji. Jedyny zakład produkcji opakowań i receptur na środki ochrony roślin w Czeboksarach w Rosji jest nieczynny i bezpiecznie zamknięty” – czytamy w oświadczeniu FMC.

Miesiąc temu Danone poinformował, że wstrzymuje inwestycje na terenie Federacji Rosyjskiej, mimo iż produkcja i dystrybucja produktów firmy w tym kraju trwa nadal. Danone wyjaśnił, że w dalszym ciągu utrzymuje produkcję nabiału i produktów do żywienia niemowląt w Rosji, „aby nadal zaspokajać podstawowe potrzeby żywnościowe lokalnej ludności”.

firma rolnicza Moskwa

Działanie w czasie wojny 

Koncern poinformował, że na początku wojny firma rolnicza podjęło znaczące kroki w celu ograniczenia swojej działalności i biznesu w Rosji. Firma zawiesiła nowe inwestycje kapitałowe, marketingowe i reklamowe, zaprzestała działalności badawczej, zaprzestała importu wszystkich produktów; i zawiesił rozwój nowych produktów i biznesów. Nie można jednak ignorować wzrostu liczby doniesień o potencjalnych zbrodniach wojennych, łamaniu praw człowieka i innych okrucieństwach. Nasze wartości jako firmy i realia bezprecedensowych sankcji nie pozwalają już FMC działać i rozwijać naszą działalność w Rosji.

FMC jest piątą co do wielkości firmą rolniczą na świecie i największą na świecie firmą zajmującą się ochroną roślin. 

Czytaj również: Zakład mleczarski w Żytomierzu zawiesza działalność przez wojnę

agronews.ua/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

UE uzgodniła kolejne 500 mln euro na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych


Autor: Polska Agencja Prasowa

KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szefowa KE: Rosja wstrzymuje dostawy żywności. Wykorzystuje to jako broń


BULT SMOGOWICZE