PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Saperzy przeczesują tereny pod zasiewy w obwodzie czerkaskim

Saperzy przeczesują tereny pod zasiewy w obwodzie czerkaskim

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-20 10:44:00
saperzy

W regionie Uman na Ukrainie saperzy zbadali ponad 7000 hektarów ziemi w celu oczyszczenia terenów z materiałów wybuchowych. 

W obwodzie czerkaskim, w obwodzie umańskim, pirotechnicy przeczesują tereny.  Na miejscu znajdują się również urządzenia pirotechniczne Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy, które oczyszczają ziemie z materiałów wybuchowych. Działania mają na celu rozpoczęcie siewów rolnych. 

Opóźnione siewy na Ukrainie 

Pod koniec marca agencja Reutera informowała, że w związku z rosyjską inwazją wiosenne zasiewy w Ukrainie mogą w tym roku spaść o 39 %, do 4,7 mln hektarów. Powołując się na raport firmy konsultingowej APK-Inform, Reuters podał, że wskutek rosyjskiej agresji w wielu regionach Ukrainy nie jest możliwa akcja siewna. 

Dziś w niektórych regionach rolnicy podejmują się siewów, ryzykując tym samym swoje życie. W ubiegłym tygodniu Agroholding poinformował, że rozpocznie siew na gruntach rolnych rolników obwodu Krzywy Róg obwodu dniepropietrowskiego, którzy opuścili swoje ziemie w czasie wojny. W niektórych miejscach saperzy oczyszczają tereny z niewybuchów. 

saperzy Ukraina

Saperzy oczyszczają tereny z materiałów wybuchowych 

Jak donoszą ukraińskie media, w obwodzie czerkaskim trwa oczyszczanie terenów z materiałów wybuchowych. Saperzy przeczesują tereny i wykorzystują do tego urządzenia pirotechniczne Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy. Do tej pory zbadano ponad 7000 hektarów.

Czerkaska Obwodowa Administracja Państwowa podała, że w pierwszych dniach wojny na dużą skalę wróg rozpoczął naloty na obiekty wojskowe w okolicy, całkowicie je niszcząc. Potem wokół latały wybuchowe obiekty. Ihor Taburets, szef Czerkaskiego OVA poinformował o pracy priotechników na gruntach rolnych.

„Obecnie saperzy SES pracują na gruntach rolnych, aby rolnicy mogli je zasiać. Z powodu działań wojennych nie wszędzie w kraju rozpoczęto siew. Dlatego każdy hektar jest dla nas cenny ”powiedział Taburets.

Tabureci wezwali mieszkańców Czerkas do ostrożności, ponieważ w trakcie przeczesywania terenów natknęli się na podejrzane znalezisko. Zaapelowali, aby w przypadku natrafienia na jakikolwiek niewybuch zadzwonić odrazu po fachowców.

Czytaj też: Łotewscy rolnicy wykonali niesamowity gest w stronę Ukrainy

agravery.com/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Unijna dyrektywa Omnibus ukróci nieuczciwe promocje


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


BULT SMOGOWICZE