PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / "Rzeczpospolita": Sankcje przyjęte przez UE są już odczuwalne

"Rzeczpospolita": Sankcje przyjęte przez UE są już odczuwalne

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-21 20:00:00
Sankcje

Nowe sankcje unijne mogą poważnie utrudnić przywóz do Rosji żywności oraz komponentów do jej produkcji. A to grozi wyższą inflacją i spadkiem rosyjskiego PKB. 

Piąty pakiet sankcji, m.in. zamykający Unię dla rosyjskich statków i tirów, może okazać się najboleśniejszy z dotychczasowych – czytamy w dzienniku. Gazeta przypomina również, że w weekend na granicy Polski i Białorusi korki ciężarówek rozciągały się na prawie 80 km (do przejścia w Koroszczynie).

Nowe sankcje uderzą w Rosję jeszcze bardziej

"Producenci żywności w Rosji proszą Kreml, by nie wprowadzał kontrsankcji i nie blokował wjazdu ciężarówek z Unii" – pisze gazeta. Jak wyjaśnia, w przeciwnym razie przemysł spożywczy zostanie bez importowanych składników stanowiących podstawę produkcji żywności w Rosji. Jak zaznacza “Rzeczpospolita” – sankcje przyjęte przez UE 8 kwietnia są już odczuwalne. 

Gazeta przypomina również, że w weekend na granicy Polski i Białorusi korki ciężarówek rozciągały się na prawie 80 km (do przejścia w Koroszczynie).

"Załamanie logistyczne pogłębiła podjęta 15 kwietnia przez Białoruś decyzja o przeładunku towarów wysyłanych do Rosji z UE na pojazdy białoruskie i rosyjskie w wyspecjalizowanych punktach położonych do 50 km od granicy z Polską" – dodaje "Rz". 

Sankcje

Czytaj też: USA nałożyły nowe sankcje na rosyjskie firmy. To zaboli

PAP/fot. pixabay


Autor: Świat Rolnika

Ukraina uruchomiła pilotażowy eksport zboża na Litwę koleją


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szef misji FAO: Najgorszy kryzys żywnościowy może dopiero nastąpić


Autor: Tomasz Racki

"Die Welt": Niemcy stają się pośmiewiskiem polityki międzynarodowej


BULT SMOGOWICZE