PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rzeczniczka praw człowieka: Rosjanie torturują i zabijają osoby starsze

Rzeczniczka praw człowieka: Rosjanie torturują i zabijają osoby starsze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-12 18:30:00
Rosjanie

Na okupowanych obszarach Ukrainy Rosjanie torturują i zabijają osoby starsze – oświadczyła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. 

Rosjanie w sposób okrutny traktują cywilów. W agresji na Ukrainę są bezwzględni. Zabijają nie tylko ludzi, niszczą też miasta i rabują opuszczone domostwa. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa poinformowała, że rosyjscy okupanci w sposób bezwzględny traktują osoby starsze, którym nie udało się uciec. 

Rosjanie w okrutny sposób traktują osoby starsze

Agencja przekazuje, że Denisowa opisała na Telegramie swoje wystąpienie na obradach grupy roboczej ds. starzenia przy 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która rozpoczęła pracę w Nowym Jorku.

„W swoim przemówieniu podkreśliłam, że w czasie wojny na Ukrainie osoby starsze, które nie mogą przenieść się na bezpieczne obszary, muszą żyć pod okupacją lub w oblężonych miastach, gdzie są torturowane i zabijane przez rosyjskich okupantów” – napisała ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

Warto dodać, że Rosjanie nie tylko zabijają bezbronnych cywilów, ale również niszczą okupowane miasta. Za cel obrali również demolowanie sprzętu rolniczego, tak by zaszkodzić wiosennym siewom. 

rosjanie

Czytaj też: Rosja w perfidny sposób wykorzystuje przejęte ukraińskie porty

PAP/fot. tt,Olga Klymenko, Sviatlana Tsikhanouskaya