PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosyjska firma nielegalnie przejęła majątek ukraińskiego holdingu

Rosyjska firma nielegalnie przejęła majątek ukraińskiego holdingu

Autor: Świat Rolnika 2022-08-11 17:30:00
rosyjska firma

Rosyjska firma Agrokomplex Tkachov przejęła wszystkie aktywa ukraińskiego holdingu rolniczego Agroton, znajdującego się w obwodzie ługańskim.

Aktywiści zostały przejęte już 21 maja, ale spółka ogłosiła to dopiero 8 września na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd Agroton Public zaapelował do organów ścigania o ocenę prawną i ściganie osób, które brały udział w nielegalnym zajęciu majątku firmy.

Rosyjska firma przejęła majątek ukraińskiego holdingu

Rosyjska firma Agrokomplex Tkachov przejęła wszystkie aktywa ukraińskiego holdingu rolniczego Agroton. Głównym udziałowcem rosyjskiego Agrokomplexu Tkachov jest były minister rolnictwa Rosji Oleksandr Tkachov. Firma nosi imię jego ojca Mykoły. Główny biznes rodziny ministra znajduje się w regionie Krasnodaru w Rosji, ale w czerwcu 2022 roku przejął on również aktywa krymskiego holdingu rolniczego Drużba Narodov, który do 2017 roku należał do ukraińskiego holdingu MHP.

Z kolei Agroton działa na rynku ukraińskim od 1992 roku i specjalizuje się w uprawie zbóż i roślin oleistych, oraz produkcji i sprzedaży produktów zwierzęcych. Obszar działalności Agrotonu przed inwazją rosyjską wynosił blisko 110 000 ha w obwodach ługańskim i charkowskim. Grupa posiada dwie fermy drobiu w obwodzie ługańskim.

rosyjska firma

Czytaj też: Gorzej niż zwierzęta! Rosjanie poćwiartowali ukraińskiego rolnika

agronews.ua/fot.Agroton