PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosjanie palą pola ze zbożem. Bestialstwo okupantów nie zna granic

Rosjanie palą pola ze zbożem. Bestialstwo okupantów nie zna granic

Autor: Świat Rolnika 2022-07-14 15:30:00
Rosjanie

Na Ukrainie trwają zbiory zbóż. Choć plon jest niższy niż przed rokiem, to dzięki pogodzie jest całkiem przyzwoity. Niestety, Rosjanie niszczą ukraińskie uprawy.

Zgodnie z informacją Departamentu Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie donieckim, w ciągu zaledwie jednego dnia straże pożarne w obwodach Kramatorsk, Pokrovsk i Bachmut gasiły 8 pożarów pszenicy, które powstały w wyniku podpalenia przez Rosjan.

Rosjanie celowo niszczą uprawy

Chociaż trwające działania wojenne mogą spowodować znaczną korektę tegorocznych zbiorów, to dzięki pogodzie żniwa są całkiem przyzwoite. Niestety każdego dnia na południu i wschodzie kraju, z powodu zmasowanego ostrzału artyleryjskiego, część pól nie nadaje się do żniw, a część jest niszczona przez ogień. Rosjanie często celowo atakują pola uprawne w celu zniszczenia ukraińskich zbóż.

W obwodzie donieckim, w ciągu zaledwie jednego dnia straże pożarne w obwodach Kramatorsk, Pokrovsk i Bachmut gasiły 8 pożarów pszenicy, które powstały w wyniku podpalenia przez Rosjan. Niestety nie jest jasne, ile hektarów wszystkich upraw zostało uratowanych, a ile zniszczonych. Wiadomo jednak, że w tym roku określenie „walka o żniwa” przestało być przenośnią i przerodziła się w prawdziwą bitwę, a obecnie nie można przewidzieć, jakie straty poniosą w niej rolnicy.

Rosjanie

Czytaj też: Kolejne zbrodnie wojenne! Rosjanie masowo palą ukraińskie zboże

agronews.ua/fot.pixabay