PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Ponad 30 ofiar

Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Ponad 30 ofiar

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-08 12:13:00
Rosjanie

Ponad 30 osób poniosło śmierć, a ponad 100 zostało rannych w piątek po ataku rakietowym, jakiego dokonali Rosjanie na dworzec kolejowy w Kramatorsku.

Zginęli cywile oczekujący na ewakuację z Donbasu – poinformowały na Facebooku Koleje Ukraińskie. Według przewodniczącego donieckiej administracji obwodowej Pawło Kyryłenki w teren dworca uderzyły dwie rosyjskie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu typu Iskander, przenoszące bomby kasetowe.

Kolejne ofiary agresji Rosjan

"Podczas rosyjskiego ataku na dworcu znajdowały się tysiące ludzi oczekujących na ewakuację z Donbasu do bezpieczniejszych regionów Ukrainy. Najeźdźcy dobrze wiedzieli, gdzie uderzyć. Wiedzą też, czego chcą - wziąć jako zakładników możliwie największą liczbę cywilów i zniszczyć wszystko, co ukraińskie" - przekazał Kyryłenko na Telegramie.

"Był to zamierzony atak na ludność cywilną Kramatorska oraz infrastrukturę kolejową" – oceniono w komunikacie Kolei.

Kramatorsk to 150-tysięczne miasto w obwodzie donieckim. Trwa tam ewakuacja mieszkańców w związku z prawdopodobnym natarciem jakiego chcą dokonać Rosjanie z północnego wschodu, z okolic Iziumu w obwodzie charkowskim, na Kramatorsk i Słowiańsk.

Głównym celem tej operacji byłoby połączenie się z siłami Rosjan i samozwańczych prorosyjskich "republik ludowych" (Donieckiej i Ługańskiej - PAP), operujących w okolicach Doniecka i Gorłówki. Powodzenie ofensywy mogłoby skutkować okrążeniem dużego zgrupowania ukraińskich wojsk i stanowiłoby zagrożenie dla miejscowej ludności cywilnej.

Rosjanie

Rosjanie ostrzelali dworzec - reaguje Prezydent Zełenski

Prezydent Zełenski reaguje po ataku rakietowym, jakiego dopuścili się Rosjanie na dworzec w Kramatorsku: „to zło, które nie ma granic. Jest to zło, które nie ma granic i nigdy się nie zatrzyma, jeśli nie zostanie ukarane” – napisał w piątek na Facebooku prezydent Ukrainy.

"Okupanci ostrzelali zestawami rakietowymi Toczka-U dworzec kolejowy w Kramatorsku, gdzie tysiące ukraińskich cywilów oczekiwało na ewakuację. Niemal 30 ofiar śmiertelnych, a blisko 100 odniosło obrażenia różnego stopnia. Na miejscu znajdują się już policja i służby ratunkowe" – przekazał Zełenski.

 

Окупанти вдарили «Точкою-У» по залізничному вокзалу Краматорська, де перебували тисячі мирних українців, очікуючи на...

Posted by Володимир Зеленський on Friday, April 8, 2022

Czytaj również: "Najpierw przesłuchaj, potem zastrzel". Rosja podsłuchana w sprawie masakry w Buczy

PAP/fot.fb,Wołodymyr Zełenski


Autor: Polska Agencja Prasowa

KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szefowa KE: Rosja wstrzymuje dostawy żywności. Wykorzystuje to jako broń


Autor: Emilia Gromczak

ONZ liczy na porozumienie Rosji i Zachodu w sprawie eksportu żywności


BULT SMOGOWICZE