PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosjanie ostrzelali autobusy ewakuacyjne z cywilami. Zginęło siedem osób

Rosjanie ostrzelali autobusy ewakuacyjne z cywilami. Zginęło siedem osób

Autor: Tomasz Racki 2022-04-15 12:59:00
rosjanie

Siedem osób zginęło, a 27 zostało rannych po tym, jak Rosjanie w czwartek ostrzelali autobusy ewakuujące mieszkańców w obwodzie charkowskim – poinformowało biuro prokuratora generalnego Ukrainy.

Według informacji śledczych 14 kwietnia Rosjanie ostrzelali autobusy z cywilami w miejscowości Borowa w obwodzie charkowskim, niedaleko miasta Izium. „Ze wstępnych informacji wynika, że zginęło siedem osób, a 27 zostało rannych” – podano w komunikacie biura prokuratora (https://t.me/pgo_gov_ua/3702). Wszczęto postępowanie karne.

Rosjanie atakują cywili

Rosjanie ostrzeliwują obszary kluczowe pod kątem bezpieczeństwa żywnościowego Ukrainy. Boleśnie przekonał się o tym rolnik-cywil z Czernihowa Hryhoriy Tkaczenko.

Rolnik Hryhoriy Tkaczenko w rozmowie z Espreso TV był zdruzgotany. Powiedział, że prawie cała jego farma została zniszczona przez pociski moździerzowe. Na terenie swojego gospodarstwa rolnik naliczył 60 takich pocisków. Ale to nie wszystko, ponieważ rosyjscy żołnierze podczas ataku mieli szydzić z tamtejszych cywilów i strzelać bezpośrednio do zwierząt.

„Praktycznie cała farma została zniszczona przez pociski moździerzowe. W naszym przedsiębiorstwie podczas jednego z wieczorów, podczas dojenia i obsługi fermy uderzyła artyleria odrzutowa Federacji Rosyjskiej. Naliczyłem około 60 pocisków, które wybuchły na terenie naszego gospodarstwa. Tym sposobem zabito bardzo dużą liczbę zwierząt” – opisywał mężczyzna.

Następnie rolnik z Czernihowa przeszedł do opisywania makabrycznych scen. Rosjanie mieli dokończyć dzieła zniszczenia i szlachtować zwierzynę. 

„Kolejnego dnia rano, kiedy przybyli żołnierze, kontynuowali niszczenie farmy. Zniszczono nowoczesny kompleks suszarni zboża, zniszczono pomieszczenia nowo wybudowanego biura. Poza tym prawie wszystkie zwierzęta zostały zabite. Najeźdźcy zastraszali i rozstrzeliwali zwierzęta, a następnie, te z których coś zostało, posłużyły za pokarm. Było też dużo zastraszania ludności cywilnej, która pozostała w naszej wsi” – powiedział Tkachenko. 

Czytaj także: Rosjanie stracili na wojnie sprzęt o wartości 11 mld USD

PAP/fot. pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Rosyjski statek nie wpuszczony do Egiptu. Wszystko przez kradzież zboża


Autor: Polska Agencja Prasowa

"Spiegel": Córka Putina jest w związku z szefem monachijskiego baletu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Niemcy zapewniają, że Ukraina może liczyć na ich pomoc w walce z Rosją


BULT SMOGOWICZE