PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosjanie nie pozwalają na gaszenie pożarów po ostrzale artyleryjskim 

Rosjanie nie pozwalają na gaszenie pożarów po ostrzale artyleryjskim 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-07-11 13:30:00
Rosjanie

Rosjanie celowo nie pozwalają na gaszenie pożarów w okupowanym regionie Chersoniu, niszczą magazyny zbożowe, maszyny rolnicze i elektrownie słoneczne. 

Funkcjonariusze organów ścigania wszczęli postępowanie karne w sprawie celowego niszczenia upraw przez rosyjskie wojsko. W ciągu ostatniego tygodnia pożary lasów i pól w wyniku ostrzału były odnotowywane prawie codziennie w regionie chersońskim. Aby uchronić, choć część zbiorów, rolnicy pracują na maszynach przy ścianie ognia.

Rolnicy podczas ratowania zbiorów ryzykują swoim życiem

Funkcjonariusze organów ścigania zauważają, że z powodu ciągłego ostrzału niezwykle trudno jest gasić pożary na terenach odkupionych, a Rosjanie celowo nie pozwalają na to na terenach okupowanych. Aby uchronić, choć część zbiorów, rolnicy pracują na maszynach przy ścianie ognia.

W ciągu ostatniego tygodnia pożary lasów i pól w wyniku ostrzału były odnotowywane prawie codziennie w regionie chersońskim.

Na przykład w pobliżu wsi Rozlyv we Wspólnocie Terytorialnej Biłozersk zapaliło się 12 hektarów upraw zbożowych, a także las sosnowy we Wspólnocie Terytorialnej Oleshkiv. Ale ze względu na obecność wojsk okupacyjnych nikt nie mógł ugasić pożaru.

W wyniku ostrzału rejonu Heniche, na polu pszenicy w pobliżu wsi Nowooleksiówka i Nowopokrowka wybuchł pożar – spłonęły zarówno maszyny uprawowe, jak i rolnicze.

Rosjanie

Rosjanie niszczą ukraińskie uprawy i lasy

Po ostrzale przez wojska rosyjskie w obwodzie kachowskim zapalił się las sosnowy na powierzchni ponad 5 hektarów.

Rosjanie ostrzeliwali także społeczność terytorialną Wielkiego Aleksandrowa. Zapaliły się tam uprawy pszenicy ozimej i jęczmienia o łącznej powierzchni około 150 hektarów.

Z powodu rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego zapalił się również las sosnowy w pobliżu wsi Kohany, a pożar wybuchł na 3 hektarach lasu sosnowego na terenie Leśnictwa Oleszkiwskiego.

Na podstawie zebranych dowodów policja wszczęła postępowanie karne za naruszenie praw i zwyczajów wojennych. Sankcja tego artykułu przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 12 lat.

Czytaj też: Rosjanie przygotowują port w Mariupolu do kradzieży ukraińskiego zboża

agroportal.ua/fot.Twitter