PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosjanie chcieli ukraść ukraińskie zboże, ale wcześniej ukradli kombajny

Rosjanie chcieli ukraść ukraińskie zboże, ale wcześniej ukradli kombajny

Autor: Świat Rolnika 2022-07-26 12:30:00
Rosjanie

Rosjanie mają problem ze zbiorem i kradzieżą ukraińskiego zboża, ponieważ wcześniej ukradli maszyny rolnicze, potrzebne do zbiorów upraw.

Pomoc okupantom zapowiedział Siergiej Aksionow, nielegalny samozwańczy premier Republiki Autonomicznej Krymu. Rosyjski polityk zapowiedział przekazanie kombajnów zbożowych do okupowanych obwodów w Chersoniu i Zaporożu w celu zbioru ukraińskich zbóż.

Rosjanie sami ukradli sprzęt, którego potrzebują

W sumie Rosjanie planowali wysłać do regionów znajdujących się obecnie pod kontrolą armii rosyjskiej co najmniej 85 sztuk maszyn rolniczych.

„Nie jest tajemnicą, że sytuacja ze zbiorami w tych regionach jest trudna, ponieważ niektóre maszyny, które tu pracowały, zostały zdemontowane lub wywiezione. Ale nadzieje naszych wrogów na niepowodzenie żniw nie są uzasadnione – Rosja nie porzuca własnych ludzi. Pomożemy naszym braciom, jak tylko się da” – powiedział Aksionow.

Po tym, jak Rosja ukradła i wywiozła z okupowanych terytoriów ukraińskie maszyny rolnicze, zdała sobie sprawę, że teraz nie ma sprzętu, za pomocą którego mogłaby ukraść ziarno z pól.

Rosjanie

Czytaj też: Dramat Rosjan! Nie mogą ukraść rolnikom zboża, bo wcześniej ukradli kombajny

agronews.ua/fot.pixabay