PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Rosja jest wrogiem zdecydowanej części amerykańskiego społeczeństwa

Rosja jest wrogiem zdecydowanej części amerykańskiego społeczeństwa

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-11 08:00:00
Rosja

Badanie przeprowadzone na amerykańskim społeczeństwie pokazuje, że Rosja w oczach 70 procent ludzi stała się zdecydowanym wrogiem.
 
Według badania Pew Research Center (PRC) cytowanego w piątek przez serwis Axios coraz więcej Amerykanów uważa Rosję za wroga w związku z inwazją na Ukrainę. Taką opinię podziela obecnie 70 procent respondentów w Stanach Zjednoczonych, choć w styczniu ten odsetek wynosił tylko 41 procent. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 21-27 marca bieżącego roku.

Amerykanie zaczynają dostrzegać istotę działania NATO

Jednocześnie odsetek Amerykanów, którzy postrzegają Rosję jako rywala zmniejszył się o około połowę. W styczniu uważało tak 49 proc. badanych, w marcu już tylko 24 proc. Obecnie, tak jak w styczniu, bardzo niewielki odsetek obywateli Stanów uważa Rosję za partnera – w styczniu było to 7 proc., a w najnowszym badaniu 3 proc.

Autorzy badania napisali, że rosyjska inwazja na Ukrainę doprowadziła do dramatycznej zmiany w amerykańskiej opinii publicznej, a NATO zyskuje wśród Amerykanów na popularności (67 proc. badanych wyraziło pozytywną opinię na temat Sojuszu Północnoatlantyckiego).

Rosja

Rosja jest wrogiem zarówno starszego, jak i młodszego Amerykanina

Jak przypomina Axios, Senat zagłosował w czwartek jednogłośnie za zakończeniem normalnych stosunków handlowych z Rosją i zakazem importu jej ropy.

"Żaden naród, którego wojsko popełnia zbrodnie wojenne, nie zasługuje na możliwość wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi" – powiedział lider większości w Senacie Chuck Schumer.

83 proc. Amerykanów w wieku 65 lat i starszych podziela pogląd dotyczący zakończenia zwykłych stosunków handlowych z Rosją, a w najmłodszej z ankietowanych grup, dorosłych w wieku 18-29 lat uważa tak 59 proc. badanych.

Czytaj także: Rosyjscy żołnierze używali mieszkańców wsi jako żywych tarcz

PAP/ fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


Autor: Polska Agencja Prasowa

Lemke: Kraje G7 porozumiały się w sprawie odejścia od węgla


BULT SMOGOWICZE