PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ranna kobieta opisuje, jak w rosyjskim bombardowaniu zginął jej 14-letni wnuk

Ranna kobieta opisuje, jak w rosyjskim bombardowaniu zginął jej 14-letni wnuk

Autor: Tomasz Racki 2022-04-29 10:31:00
rosjanie

Ranna kobieta opisuje, jak jej zięć i 14-letni wnuk zostali zabici, gdy rosyjskie wojsko ostrzelało ich dom w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. "Krzyczałam: proszę, nie zamykaj oczu" – mówi, cytowana w piątek przez stację Sky News.

Rosjanie ostrzeliwują pozycje ukraińskie w Donbasie, blokują Azowstal w Mariupolu, kradną zboże na okupowanych terenach w obwodzie zaporoskim. Takie informacje w porannym komunikacie przekazał sztab generalny ukraińskiej armii. Pod Charkowem Rosjanie koncentrują się na utrzymaniu zajętych rubieży i ostrzeliwują pozycje sił zbrojnych Ukrainy.

Kolejny ludzki dramat na Ukrainie

„Był wybuch, a potem dym, nic nie było słychać. Przed oczami niczego nie było widać, a potem zobaczyłam mojego wnuka leżącego na podłodze” – relacjonuje Tetiana Macegora, która w wyniku ataku została ranna w szyję.

Do ostrzału doszło w poniedziałek. Po pierwszym ataku jej rodzina ukryła się w piwnicy, ale po jakimś czasie wyszła z niej, by ocenić straty. Wtedy w budynek uderzył drugi pocisk, który zabił zięcia i wnuka Macegory, Igora.

„Krzyczałam dziwnym głosem, jakby nie swoim: +Proszę, nie zamykaj oczu. Błagam! Nie zamykaj oczu” – wspomina przez łzy kobieta.

Po rodzinę przyjechała karetka, ale 14-letni Igor zmarł w szpitalu. Córka Macegory wciąż jest w ciężkim stanie w szpitalu w mieście Dniepr.

Kobieta czuje się winna z powodu śmierci wnuka. „Babciu, czy ja przeżyję?” - pytał, gdy czekali w piwnicy na pomoc medyczną.

„Powiedziałam, że przeżyje. Ale zobaczcie, co się stało, zdradziłam go. Ja żyję, a on nie. Powinnam ja zginąć, a on przeżyć. Żyłam o wiele dłużej niż on. Nigdy sobie tego nie wybaczę” – mówi Macegora. 

Czytaj także: Rosjanie ostrzeliwują Donbas. Żołnierze kradną rolnikom zboże

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


Autor: Polska Agencja Prasowa

Lemke: Kraje G7 porozumiały się w sprawie odejścia od węgla


BULT SMOGOWICZE