PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Puste półki w belgijskich marketach. Spór z dostawcami towarów

Puste półki w belgijskich marketach. Spór z dostawcami towarów

Autor: Świat Rolnika 2022-08-09 14:00:00
Puste półki

Jak informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”, w wyniku negocjacji między supermarketami a dostawcami towarów, w niektórych sklepach pojawiły się puste półki,

Gazeta wskazuje, że ze względu na rosnącą inflację oraz rosyjską agresję na Ukrainę podrożały ceny energii i paliw a także opakowania, takie jak plastik, szkło i tektura, więc dostawcy zażądali od sieci supermarketów wyższych cen. „Belgię czekają najtrudniejsze negocjacje w historii” – napisała największa gazeta w kraju.

Puste półki w sklepach

„HLN” ostrzega, że ze względu na „ciężkie rozmowy” miedzy tymi podmiotami, niektóre produkty mogą zniknąć z półek na jakiś czas, lub nawet na stałe.

,,”Ten produkt jest chwilowo niedostępny”. W ostatnich miesiącach coraz częściej widzimy napisy w supermarketach i eksperci spodziewają się, że w nadchodzących miesiącach będzie się pojawiał coraz częściej” – czytamy w „Het Laatste Nieuws”.

Gazeta wskazuje, że ze względu na rosnącą inflację oraz rosyjską agresję na Ukrainę podrożały ceny energii i paliw a także opakowania, takie jak plastik, szkło i tektura, więc dostawcy zażądali od sieci supermarketów wyższych cen.

„Rozumiemy sytuację naszych dostawców, ale nigdy nie zaakceptujemy tak nieodpowiedzialnego podnoszenia cen” – powiedział dziennikowi Roel Dekelver z sieci belgijskich marketów Delhaize. Podobną postawę przyjmują supermarkety AH oraz Colruyt.

W konsekwencji w supermarketach pojawiają się puste półki. Na przykład w ostatnich miesiącach w punktach Delhaize pojawiał się często napis z następującym tekstem: „Delhaize chce oferować swoje produkty po konkurencyjnych cenach. W związku z trudnymi negocjacjami z dostawcą ten produkt jest chwilowo niedostępny.”

Z powodu konfliktu między Colruyt a Nestle ze sklepów sieci zniknęła kawa oraz płatki śniadaniowe tej szwajcarskiej firmy. „HLN” przypomina, że od ubiegłego roku nie można tam również kupić Nutelli włoskiego producenta Ferrero.

puste półki

Czytaj też: Robert Telus: Kryzys cukrowy został sztucznie wywołany

PAP/fot.pixabay