PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Przez zakłócone dostawy Nowozelandczycy nie piją ulubionego alkoholu

Przez zakłócone dostawy Nowozelandczycy nie piją ulubionego alkoholu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-15 10:02:00
dostawy

Nowa Zelandia boryka się z brakiem popularnego alkoholu i produktów żywnościowych. Niedostępność wywołały zakłócone dostawy.

Od miesięcy sklepy w Nowej Zelandi mają poważne trudności z uzupełnieniem zapasów. Jak napisał "Guardian", od 2021 roku niedobór uwielbianego przez Nowozelandczyków alkoholu jest odczuwalny na całym świecie, co jest częściowo spowodowane większym spożyciem go w okresie pandemii Covid-19.

Przez zakłócone dostawy w Nowej Zelandii brak burbona

W środę dziennik "Guardian" poifnormował, że w Nowej Zelandii brakuje burbona, piwa rzemieślniczego i nuggetsów z kurczaka. Wpływ na to mają zakłócone dostawy. 

Jak pisze gazeta, najbardziej we znaki daje się brak gotowych do spożycia drinków na bazie burbona, bardzo popularnych w Nowej Zelandii.

"One są dla naszej branży jak chleb powszedni, gdyby chleb był sprzedawany w monopolowym"  skomentował Neil, pracownik takiego sklepu na przedmieściach Auckland.

Od miesięcy sklepy mają trudności z uzupełnieniem zapasów. Jak napisał "Guardian", od 2021 roku niedobór burbona jest odczuwalny na całym świecie, co jest częściowo spowodowane przez większe spożycie alkoholu w okresie czasie pandemii Covid-19.

dostawy burbon

Nie ma piwa, napojów gazowanych i nuggetsów 

To niejedyny problem, z jakim mierzą się mieszkańcy Nowej Zelandii. Odkąd główny krajowy producent wykorzystywanego w przemyśle spożywczym dwutlenku węgla ogłosił, że do sierpnia zawiesza działalność na czas prac konserwacyjnych, na problemy z dostępem do CO2 skarżą się wytwórcy niektórych piw, napojów gazowanych i nuggestów, których w nowozelandzkich supermarketach brakuje od miesięcy.

Czytaj też: Covid zakłócił dostawy w Hongkongu, wybuchła panika zakupowa

fot.pixabay.com