PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Przez protesty rolników w holenderskich marketach brakuje produktów

Przez protesty rolników w holenderskich marketach brakuje produktów

Autor: Świat Rolnika 2022-07-05 16:00:00
protesty rolników

Protesty rolników i blokady centrów dystrybucyjnych supermarketów, sprawiły, że na półkach w holenderskich sklepach zaczyna brakować towarów.

W niektórych sieciach nie da się już kupić nabiału i warzyw. Jak informuje portal RTL Nieuws, we wtorek po południu zablokowanych było jeszcze siedem punktów zaopatrujących m.in. sieci Lidl i Aldi. W poniedziałek blokowanych było 20 centrów.

Protesty rolników w Holandii

Rolnicy, którzy od poniedziałku protestują w Holandii przeciwko rządowej polityce ograniczania emisji tlenku azotu, postanowili blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

„Domagamy się odblokowania naszych centrów i zdecydowanych działań policji” – powiedział Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością (CBL), cytowany przez portal NOS.

Jansen ostrzegał w poniedziałek, że protesty rolników i blokada spowoduje niedobory podstawowych produktów, takich jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Teraz okazuje się, że miał rację. Jak informują media we wtorek, w wielu miejscach kraju konsumenci zauważają w supermarketach puste półki.

„Zaczyna brakować świeżych produktów, takich jak nabiał czy warzywa” – podaje NOS.

Jak informuje portal RTL Nieuws, we wtorek po południu zablokowanych było jeszcze siedem punktów zaopatrujących m.in. sieci Lidl i Aldi. W poniedziałek blokowanych było 20 centrów.

protesty rolników

Czytaj też: Haga nie czeka na protest. Zarekwirują rolnikom traktory

PAP/fot. FDF