PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Prezydent Zełenski kategorycznie: "kiedy embargo na rosyjską ropę?"

Prezydent Zełenski kategorycznie: "kiedy embargo na rosyjską ropę?"

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-07 11:30:00
Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w środę wieczorem w wideo na Facebooku, do nałożenia embarga na dostawy rosyjskiej ropy.

Zdaniem prezydenta Ukrainy, nowe sankcje wobec Rosji nie wystarczą, by Moskwa zaczęła poważnie myśleć o pokoju z Ukrainą. ,,Jeśli nie będzie naprawdę bolesnego pakietu sankcji wobec Rosji i realnych dostaw broni, o które prosiliśmy wielokrotnie, Rosja uzna to za przyzwolenie na to, aby pójść dalej. Uzna to za przyzwolenie na rozpoczęcie nowej krwawej ofensywy w Donbasie" – powiedział.

Zełenski wzywa do ostrzejszych sankcji

,,Kraje zachodnie ogłosiły nowy pakiet sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Blokowane są nowe inwestycje w Rosji, nakładane są restrykcje wobec kilku systemowych banków w Rosji, dodano sankcje personalne i inne środki. Ten pakiet wygląda spektakularnie. Ale to nie wystarczy" – mówił Zełenski.

Jego zdaniem nowe sankcje trudno uznać za współmierne do zła, które świat widział w Buczy.

,,Do zła, które trwa w Mariupolu, ostrzału Charkowa, rosyjskiej próby rozpoczęcia nowej krwawej ofensywy w Donbasie..." – podkreślał ukraiński prezydent.

Zapowiedział, że będzie nadal nalegać na całkowitą blokadę rosyjskiego systemu bankowego w międzynarodowym systemie finansowym. Ma zamiar również nadal nalegać na taki czy inny format odrzucenia rosyjskiej ropy przez demokratyczny świat.

Zełenski

Embargo mocno uderzy w Rosję

,,Eksport ropy to jeden z fundamentów rosyjskiej agresji. Jeden z powodów, dla których rosyjskie władze mogą sobie pozwolić na niepoważne traktowanie rozmów o zakończeniu wojny i wyzwoleniu ukraińskiego terytorium" – mówił Zełenski.

,,Niektórzy politycy wciąż nie mogą się zdecydować, jak ograniczyć dopływ do Rosji petrodolarów z ropy naftowej, aby nie narażać własnej gospodarki. Ale ludzie dlatego wchodzą do polityki, aby rozwiązywać takie problemy, takie trudne zadania. Rozwiążcie je szybko i fundamentalnie" – apelował.

Zdaniem Zełenskiego embargo na dostawy rosyjskiej ropy wcześniej czy później będzie wprowadzone i format na to zostanie znaleziony.

,,Pytanie tylko, ilu jeszcze Ukraińców rosyjskie wojsko będzie miało czas zabić, żebyście wy, politycy, zdobyli się na determinację" – podsumował prezydent Ukrainy.

Czytaj też: Komisja Europejska złagodzi sankcje nałożone na Rosję?

PAP/fot.fb,Wołodymyr Zełenski


Autor: Świat Rolnika

Ukraina uruchomiła pilotażowy eksport zboża na Litwę koleją


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szef misji FAO: Najgorszy kryzys żywnościowy może dopiero nastąpić


Autor: Tomasz Racki

"Die Welt": Niemcy stają się pośmiewiskiem polityki międzynarodowej


BULT SMOGOWICZE