PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pożary szaleją w Hiszpanii. W prowincji Zamora płoną lasy i nieużytki rolne

Pożary szaleją w Hiszpanii. W prowincji Zamora płoną lasy i nieużytki rolne

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-20 16:30:00
pożary

Pożary od piątku szaleją w Hiszpanii. Już ponad 30 tys. hektarów lasów i nieużytków rolnych spłonęło w położonej na północnym zachodzie prowincji Zamora.

Jak podaje Obrona Cywilna pożar, do którego przyczyniły się ponad 40-stopniowe upały, jest jednym z największych w Hiszpanii od początku XXI wieku. Władze państwa mają nadzieję, że wraz ze spadkiem temperatury strażakom uda się w najbliższych godzinach opanować żywioł.

Pożary szaleją w Hiszpanii

W poniedziałek przed południem do domów powróciło już ponad 2 tys. osób, które z powodu zagrożenia szybko rozprzestrzeniającym się ogniem zostały podczas weekendu ewakuowane. Również w poniedziałek kierownictwo odpowiedzialnej za infrastrukturę kolejową w Hiszpanii spółki Adif poinformowało, że pomimo zajęcia przez ogień terenów, przez które przebiega linia szybkiej kolei AVE z Madrytu do Galicii, trakcja nie została uszkodzona.

Pożary trafią Hiszpanię od kilku dni. Strażacy walczą już z kilkunastoma pożarami. Największe z nich występują we wspólnocie autonomicznej Galicii, Kastylii i Leonu, Kastylii-La Manchy oraz Nawarry. W tym ostatnim regionie w poniedziałek rano z zagrożonych terenów ewakuowano ponad 700 osób.

pożary

Czytaj też: Pożary w północnej Hiszpanii. Tragiczne skutki upałów

PAP/fot.pixabay


Holenderscy rolnicy protestują w Hadze. Przyprowadzili krowę

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:30:00

NATO: Rosja jest najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 17:30:00

Statki nadal zablokowane w ukraińskich portach. Utknęło 80 jednostek

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 17:00:00

BULT SMOGOWICZE