PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pożary lasów w Niemczech ustały dzięki poniedziałkowym opadom

Pożary lasów w Niemczech ustały dzięki poniedziałkowym opadom

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-20 20:30:00
Pożary lasów

Dzięki obfitym deszczom, które spadły w poniedziałek rano, udało się opanować pożary lasów w Brandenburgii – informuje portal dziennika „Die Welt”.

Pożary przez weekend zniszczyły prawie 200 hektarów lasów w Brandenburgii, na wschodzie Niemiec. Odwołano też zapowiadane ewakuacje mieszkańców zagrożonych terenów – dodaje portal dziennika „Die Welt”. W niedzielę w akcji gaszenia pożarów brało udział około 1400 osób, głównie strażacy z Brandenburgii i Saksonii-Anhalt, a także żołnierze Bundeswehry.

Pożary lasów ustały

W weekend płonęły dwa duże obszary leśne w pobliżu miejscowości Treuenbrietzen i Beelitz w powiecie Poczdam-Mittelmark. Według straży pożarnej dym był wyczuwalny nawet w Dreźnie.

Upał i zmieniające kierunek wiatry spowodowały, że pożar szybko się rozprzestrzeniał i w sumie spłonęło prawie 200 hektarów lasu.

W poniedziałek dzięki obfitym deszczom pożar „znalazł się pod kontrolą”, choć nie do końca został ugaszony. Aktualne pozostaje ostrzeżenie dla mieszkańców przed dymem. „Sytuacja wygląda już znacznie spokojniej. Ludzie mogą już wrócić do swoich domów” – potwierdził burmistrz Beelitz, Bernhard Knuth.

Deszcz spadł także w pobliskim Treuenbrietzen, 80 km na południowy zachód od Berlina, a służby meteorologiczne zapowiadają tam deszcze i burze w ciągu najbliższych godzin.

Jak poinformował w poniedziałek premier Brandenburgii Dietmar Woidke, w niedzielę w akcji gaszenia pożarów brało udział około 1400 osób, głównie strażacy z Brandenburgii i Saksonii-Anhalt, a także żołnierze Bundeswehry. 

Pożary lasów

Czytaj też: Pożary lasów trawią Hiszpanię. Strażacy nie mają szans

PAP/fot. pixabay