PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pożary lasów w Hiszpanii sparaliżowały ruch kolejowy

Pożary lasów w Hiszpanii sparaliżowały ruch kolejowy

Autor: Tomasz Racki 2022-07-19 19:42:00
pożary

Pożary lasów i użytków rolnych trawią Hiszpanię. W ich wyniku odwołano wiele połączeń kolejowych – w tym kluczowych magistrali kolejowych kraju. 

Z powodu pożarów trawiących Hiszpanię w poniedziałek spółka Renfe zamknęła część linii kolejowych, w tym magistralę z Madrytu do Galicji, na północnym zachodzie. Głównym powodem tej decyzji są liczne pożary w prowincji Zamora, gdzie po południu potwierdzono zgon drugiej w ciągu ostatniej doby osoby.

Pożary niszczą Hiszpanię

W popołudniowym komunikacie kolejowa spółka Renfe podała, że zamknięcie trasy pomiędzy Madrytem a Galicją wynika z troski o bezpieczeństwo pasażerów w związku z licznymi pożarami.

W jednym z nagrań udostępnionych przez portal dziennika “La Razon” widać przerażonych pasażerów jednego z pociągów szybkiej kolei, do którego zbliża się ogień. Do zdarzenia, w którym nikt nie ucierpiał, doszło w prowincji Zamora.

W poniedziałkowe popołudnie hiszpańska obrona cywilna podała, że w tej leżącej przy granicy z Portugalią prowincji potwierdzono, spowodowaną pożarem, śmierć 69-letniego mężczyzny.

Dzień wcześniej w tej samej gminie, Losacio, śmierć poniósł okrążony przez ogień 62-letni strażak. Pożary nie dają szans strażakom. 

Wśród kilkudziesięciu pożarów, które w poniedziałek trawią Hiszpanię, największe występują w Katalonii, Estremadurze, Kastylii i Leonie, a także w Andaluzji. W tej słynącej z turystyki wspólnocie autonomicznej walczące z żywiołem oddziały strażackie kierują po wodę samoloty gaśnicze w pobliże plaż, licznie wypełnionych o tej porze roku turystami.

pożary

Czytaj także: Ogromne pożary w Hiszpanii. Ogień strawił już 7 tys. hektarów lasów i łąk

PAP/fot. pixabay